Dominatorki z CCC Mistrzem Polski! W niedzielę wielka feta

GORZÓW WLKP. Siódmy finał, 3 Mistrzostwo Polski, w drugie z rzędu - koszykarki CCC Polkowice zdominowały kobiecy basket w Polsce. W trwającym przez 7 miesięcy sezonie podopieczne Marosa KOVACIKA przegrały tylko dwukrotnie w rundzie zasadniczej. Play offy przeszły jak burza wygrywając WSZYSTKIE 9 pojedynków! W niedzielę o godzinie 15.00 w polkowickim amfiteatrze letnim WIELKA FETA i powitanie złotych medalistek!

W meczu numer 3 finału mistrzostw Polski gorzowianki przegrały z CCC Polkowice 64:81 i uległy w całej rywalizacji 0:3. MVP finałów została polkowiczanka Jasmine Thomas!

Gorzowianki świetnie weszły w mecz. Grały bardzo agresywnie i przede wszystkim skutecznie.  Po I kwarcie gorzowianki prowadziły  28:16. Na początku drugiej kwarty prowadzenie wzrosło do 32:16....

Ale koszykówka jest zmienna jak...kobieta. Zespół CCC wziął się do pracy. Polkowiczanki grały coraz lepiej, a przewaga gorzowianek topniała. Gorzów przestawał grać i d przerwy ich przewaga stopniała do ledwo 6 punktów.

W trzeciej kwarcie polkowiczanki mocno „przycisnęły” i szybko wyrównały na 41:41 a potem wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie. O ile po trzech kwartach "pachniało" jeszcze remisem to czwarta kwarta pokazała moc polkowickiej ekipy.

Na pięć minut przed końcem meczu przyjezdne odskoczyły na kilkanaście punktów i na hali słychać było jedynie  okrzyk: "CCC MISTRZ, MISTRZ" . Ostatecznie CCC wygrało różnicą 17 punktów.

Złote medale wręczała Elżbieta RAFALSKA minister rodziny, pracy i polityki społecznej .

InvestInTheWest Anea Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 64:81 (28:16, 10:16, 18:26, 8:23)

CCC: Jasmine Thomas 20, Tiffany Hayes 18, (13 zb) Styliani Kaltsidou 16, Temi Fagbenle 8 (11 zb), Lynetta Kizer 8, Weronika Gajda 6, Dominika Owczarzak 3, Johannah Leedham-Warner 2, Julia Tyszkiewicz 0, Karolina Puss 0.