15 wygrana polkowiczanek

POLKOWICE. Podopieczne Vadima Czeczuro mają powody do radości. W meczu 20. Kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet pokonały rywalki z Gdyni 90:80. To 15 zwycięstwo polkowiczanek w tym sezonie. Swój udany debiut w drużynie biało-niebieskich zaliczyła Agnieszka Skobel, zdobywając dla swojego zespołu 19 punktów.

Już w pierwszych minutach meczu dało się zauważyć zaciętą rywalizację obu zespołów. Pierwsze punkty padły łupem polkowiczanek dzięki celnemu rzutowi za dwa punkty w wykonaniu Nikki Green, ale już po chwili na tablicy wyników pojawił się remis, bo swoją pierwsza "dwójkę" dla gospodyń zdobyła Magdalena Bibrzycka. Na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty team Vadima Czeczuro prowadziły czterema „oczkami” (12:8). Do końca kwarty oba zespoły praktycznie szły „punkt za punkt” i pierwsze rozdanie zakończyło się remisem po 24.

Drugą kwartę rozpoczęły gospodynie od prowadzenia czterema punktami. Po minucie ponownie był już remis 28:28. W kolejnych minutach żadna ze stron nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie niż dwa „oczka”. W szóstej minucie udało się uciec gospodyniom na siedem punktów. Dzięki dobrej grze Agnieszki Skobel biało- niebieskie doprowadziły do remisu, a w końcówce objęły dwupunktowe prowadzenie (47:45).

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęły polkowiczanki, w ciągu kilku minut odskoczyły rywalkom na siedem „oczek”. Po dziesięciu minutach trzeciego rozdania na tablicy wyników pojawił się wynik 70:59 dla MKS Polkowice.

Początek czwartej kwarty ponownie rozpoczęły przyjezdne. Po czterech minutach od wznowienia gry biało-niebieskie osiągnęły osiemnastopunktowe prowadzenie. W gospodynie wstąpił duch walki i po celnych rzutach za trzy punkty zniwelowały straty do sześciu „oczek”. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 90:80 dla przyjezdnych.

Basket 90 Gdynia – MKS Polkowice 80:90 (24:24, 21:23, 14:23, 21:20)

Basket 90: Shields 23, Malone 16, Skerović 13, Bibrzycka 10, Kotnis 6, Johnson 4, Troina 3, Jakubiuk 2,Rembiszewska 2, Podgórna 1.

MKS: Skobel 19, Michael 18, Greene 17, Adams 13, Stankiewicz 12, Gala 4, Diaz 2, Nowacka 2, Żukowska 2, Schmidt 1.