Górnik Polkowice: jak nie pod Jasną Góra to gdzie?

POLKOWICE. W sobotę piłkarze Górnika Polkowice pojadą po punkty do Częstochowy. O godz. 16 podopieczni trenera Enkeleida Dobi zmierzą się z ostatnim zespołem II ligi – Skrą Częstochowa. O ile o ligowym starcie Górnika można mówić i pisać, że dwa punkty w trzech meczach to jednak pewne rozczarowanie, to w przypadku Skry inauguracja sezonu to prawdziwa katastrofa. Trzy przegrane mecze ligowe plus porażka 1:2 w Pucharze Polski z Ruchem Chorzów sprawiła iż w obozie Skry nastroje się więcej niż fatalne. Dla Górnika taki rywal to idealny przeciwnik na przełamanie się i odniesienie pierwszego ligowego zwycięstwa...

Na pewno dla Górnika nie będzie sobotni mecz spacerkiem. Zresztą zawodnicy obu zespołów zdają sobie sprawę iż przegrany tego pojedynku na dłużej zadomowi się w strefie spadkowej. Kibice Górnika swoje nadzieje na sukces zespołu upatrują w grze zielono-czarnych. W każdym z trzech meczów Górnik zdecydowanie lepiej grał w drugiej połowie meczu. Z kolei Skra lepiej gra w pierwszej połowie, a od 60-70 minuty po prostu "gaśnie". I wówczas rywale zadają decydujące ciosy. Czy będzie to handicapem dla Górnika ? Może martwić statystyka wzajemnych potyczek bo Górnik jeszcze nigdy nie wygral pod Jasną Górą...Czas to mienić !

Bramki: Kowalski-Haberek, Kobiela, Szuszkiewicz

Mamy nadzieję iż sobotnie spotkanie nie będzie starciem defensywnych taktyk. Skra snajpersko w sezonie prezentuje się rozpaczliwie słabo (1 gol Noconia), ale Górnicy mają na koncie raptem trzy gole (Radziemski, Sobków, Szuszkiewicz) i jest to zdecydowanie mniej niż zespół stwarza sobie sytuacji...

Stawka meczu chociaż to dopiero czwarta kolejka jest duża. W środę Górnik na swoim stadionie podejmował będzie Stal Rzeszów i zapowiada się przednie piłkarskie widowisko. Dodatkowym magnesem dla kibiców będzie z pewnością wygrana w Częstochowie...

Skra Częstochowa - Górnik Polkowice (sobota godz. 16.00)