Rozhartowali Stal

POLKOWICE. Piłkarze Górnika Polkowice pewnie pokonali przed własną publicznością zespół Stali Stalowa Wola 3:0 kończąc serię rywali czterech kolejnych pojedynków bez porażki.... Na listę strzelców wpisali się: Mariusz Szuszkiewicz, Kamil Wacławczyk i Michał Bednarski.

Już przed spotkaniem mówiło się, że to mecz o przysłowiowe 6 punktów. Obie drużyna w tabeli dzieliła tylko jedna pozycja i jedno oczko. „Stalówka” zaatakowała od pierwszych minut, ale polkowiczanie byli bardzo czujni i szybko przejęli inicjatywę. W 19 min. pięknym strzałem z dystansu popisał się najlepszy strzelec ubiegłego sezonu – Mariusz Szuszkiewicz i zrobiło się 1:0 dla miejscowych. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył kapitan Górnika – Kamil Wacławczyk, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i z zimną krwią wpakował futbolówkę pod poprzeczkę bramki Stali.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowali podopieczni trenera Enkeleida Dobi, którzy co kilka minut stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. W 54 min. wynik spotkania ustalił Michał Bednarski. W Polkowicach zielono-czarni pewnie pokonali Stal 3:0.

Górnik Polkowice – Stal Stalowa Wola 3:0 (2:0)
Bramki: Mariusz Szuszkiewicz 19, Kamil Wacławczyk 32, Michał Bednarski 54

Górnik:  Jakub Kopaniecki -  Dominik Radziemski,  Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Piotr Azikiewicz - Maciej Bancewicz, Patryk Mucha, Kamil Wacławczyk (71,  Martins Ekwueme),  Mariusz Szuszkiewicz (56,  Karol Fryzowicz),  Filip Baranowski (82,  Kacper Osiadły) -  Michał Bednarski (68 Eryk Sobków).

Stal: Krystian Kalinowski -  Adam Waszkiewicz (68 Rafał Michalik),  Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka,  Piotr Witasik -  Bartłomiej Ciepiela (46 Michał Fidziukiewicz),  Piotr Mroziński,  Łukasz Pietras (46 Przemysław Stelmach), Robert Dadok (68 Kacper Śpiewak) - Łukasz Zjawiński.