Pucharowy falstart CCC

POLKOWICE. Nie udała się inauguracja koszykarkom CCC w EuroCup czyli koszykarskim pucharze pocieszenia dla zespołów, których nie stać na granie w prestiżowej Eurolidze. Podopieczne Marosa KOVACIKA na własnym parkiecie uległy tureckiej drużynie Bellona Kayseri Basketboll 59:64.

Po przeciętnej pierwszej kwarcie , polkowiczanki dużo lepiej zagrały w II kwarcie demolując pewne siebie Turczynki. Minimalna przewaga CCC na przerwę w meczu pozwalała miec nadzieję na korzystny wynik końcowy. Niestety w trzeciej kwarcie przyjezdne odrobily straty dzięki fantastycznej grze potężnej Chorwatki Ivanković i żywej jak srebro Burke.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, w której wynik oscylował wokół remisu. 50:51, 51;51, 51;54, 54;54. Kolejny rzut za trzy Ivaković dał prowadzenie Turczynkom i polkowiczanki nie były już w stanie dprowadzić do remisu( 56:57). W końcówce meczu ciężar gry na siebie w zespole gości wzięła na siebie czarnoskóra Kennedy Burke, a CCC odpowiedziało jedynie desperackim rzutem Spanou. Niepokojące w grze CCC było wyrażne słabnięcie zespołu fizyczne pod koniec meczu. Zarówno w obronie,jak i ataku CCC grało bez szybkosci,  bardzo statycznie by nie powiedzieć na stojąco. Aż dziwne iż trenerzy CCC nie dali okazji do pogrania walecznej Weronice Gajdzie....

Za tydzień polkowiczanki w Ankarze zagrają w kolejnym pucharowym meczu z Orman Genclik.

CCC Polkowice - Bellona Kayseri 59:64( 11:16, 21:12, 12:16, 15:20)

CCC: Conde 13, Robinson 12, Filip 10, Spanou 9, Bojovic 9 - Naczk 4, Stallworth 2

Bellona: Ivankovic 25, Burke 24, Perisa 7, Gunay 3, Barbee 2 - Siyahdemir 3, Sezer 0, Zeren 0