Moskwa nie wierzy łzom (FOTO)

POLKOWICE. Kibicom MBA Moskwa trudno będzie przełknąć gorzką pigułkę i oswoić się z myślą, że ich koszykarki zostały dosłownie rzucone na kolana na parkiecie w Polkowicach. CCC pokonało Moskwę 83:60 i rozmiar tej porażki daje polkowiczankom realną nadzieję na skuteczny rewanż i awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Brawo CCC, brawo Maros KOVACIK i jego dominatorki!

Gajda, Spanou, Conde, Stallworth, Robinson - taka piątka CCC rozpoczęła pojedynek z moskiewskim teamem. I rozpoczęła wyśmienicie bo od celnego rzutu Weroniki Gajdy za 3 punkty, za chwile skopiowała to Spanou, poprawiła już na spokojnie Stalworth za dwa i w 3 minucie CCC prowadziło 8:0. Polkowiczanki grały uważnie w obronie i bardzo starannie w ataku. Nie było miejsca na chaos czy indywidualne szarże.

W piątej minucie za Spanou weszła Filip. W 7 minucie polkowiczanki prowadziły już 10 punktami( 14:4) dając kibicom spory zastrzyk optymizmu.

Początek drugiej kwarty także po myśli CCC. Spanou rozpoczęła serię polkowiczanek, a po chwili było już 26:10. Momentami Rosjanki wydawały się bezradne patrząc na doświadczoną Sapovą i oczekując iż ta znakomita zawodniczka znajdzie jakieś lekarstwo na świetną grę CCC.

Ale CCC tego wieczora przypominało...rosyjski czołg pędzący i niszczący kolejne zapory. Kiedy w 15 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 34:13 na trybunach panowała euforia, a wśród wiwatujących nie brakowało byłego burmistrza Wabika i byłego starosty Tramsia. Trener Kovacik widząc iż jego drużyna z minimalną liczbą błędów kontroluje boiskowe wydarzenia spokojnie rotował składem. W drugiej kwarcie nie do zatrzymania była Miljana BOJOVIC. Kilka jej akcji, rzut kapitalny za trzy punkty sprawiły iż w pewnym momencie CCC wyszło na prowadzenie 39:20!

Jednak końcówkę drugiej kwarty polkowiczanki trochę  "przespały" i na przerwę CCC prowadziło 39:27. Dobrze, ale nie bya o przewaga pozwalająca na "relaks" w drugiej części meczu.

Ale w drugiej części meczu polkowiczanki grając mądrze powiększały swoją przewagę. Skuteczność celnych rzutów z gry wyniosła 56 procent !Znakomicie grała po kontuzji Conde, a mistrzyniami asyst były Robinson i Bojović.

Wielki wieczór CCC i Polkowic, ale nie zapominajmy iż za tydzień rewanż w Moskwie. W każdym razie Mistrzynie Polski wykonały milowy krok do awansu!

CCC Polkowice - MBA Moskwa 83:60 (16:8, 23:19, 24:18, 20:15)

CCC: Maria Conde 21, DeNesha Stallworth 17, Ana Maria Filip 14, Artemis Spanou 11, Miljana Bojović 9, Weronika Gajda 7, Danielle Robinson 4, Monika Naczk 0.

MBA: Mariia Kaitukova 17, Anastasia Logunova 12, Liudmila Sapova 9, Nina Glonti 7, Olga Gorbacheva 4, Alexandra Stolyar 3, Varvara Psareva 3, Elizaveta Komarova 3, Anna Leshkovtseva 2, Ekaterina Fedorenkova 0.