Moskwa gorsza od Polkowic. Awans CCC w Pucharze Europy!

POLKOWICE. Remisem 82:82 zakończył się rewanżowy mecz 1/16 Pucharu Europy w koszykówce kobiet pomiędzy MBA Moskwa a CCC Polkowice. Ten rezultat w dwumeczu dał polkowiczankom awans do 1/8 PE. Wynik dwumeczowej potyczki: 142:165 dla CCC!

Plan koszykarek z Moskwy był prosty: po laniu w Polkowicach i przegranej 23 punktami (83:60) straty miały być odrobione już do przerwy w meczu.MBA rozpoczęło mecz agresywnie, ale polkowiczanki nie pozwoliły aby wynik meczu "uciekł" CCC. Po przegranej pierwszej kwarcie , w drugiej zmniejszyły straty do jednego punktu. To zwiastowało dobry końcowy wynik.

Losy meczu i zarazem dwumeczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Znakomite rzuty za 3 punkty Conde, agresywne krycie pod koszami, wymuszanie na Rosjankach prostych błędów zaowocowało rosnącą przewagą CCC. Po trzech kwartach podopieczne Marosa KOVACIKA prowadziły 7-ma punktami i tylko kataklizm mu CCC zabrać awans.

Ostatnia odsłona meczu to gra ...nerwów. Moskwianki stopniowo odrabiały stratę meczowa i doprowadziły do remisu 72;72 na 6 minut i 30 sekund przed końcową syrena.Celne rzuty osobiste Spanou i skuteczna akcja Stalworth sprawiły iż CCC odzyskało prowadzenie. MBA ponownie doprowadziło do remisu 80: 80, potem znów punkty dla CCC i w akcje desperacji akcja dająca Rosjankom pyrrusowy remis..

To wielki sukces polkowickiej koszykówki i drużyny CCC.

MBA Moskwa - CCC Polkowice 82:82 ( 24:20, 17:20, 24:32, 17:10) w dwumeczu: 142:165

CCC: Conde 21, Stallworth 16, Spanou 13, Filip 14, Gajda 13, Robinson 5, Naczk, Bojovic.