Osłabiony Górnik poległ w Stalowej Woli

POLKOWICE. Bez Opałacza, Azikiewicza(kartki),kontuzjowanego Sobkowa przyszło Górnikowi Polkowice szukać punktów w odległej Stalowej Woli. Szukali bezskutecznie będąc tłem dla zdeterminowanego rywala i przegrali 0:3. To pierwsza porażka po serii czterech kolejnych zwycięstw...A początek mieli wyśmienity bo Furtak obronił karnego...

Od początku meczu aktywny był zwłaszcza Michał Fidziukiewicz, który szukał okazji do strzału. Jedno z jego uderzeń dobrze obronił Marcin Furtak. Ten bramkarz naszemu napastnikowi dał się we znaki w 11. minucie. Po przebojowej akcji Kacpra Śpiewaka „Fidziu” wykonywał rzut karny. Furtak nie dał się jednak pokonać.

W 20. minucie Bartosz Sobotka dośrodkował w pole karne gości z rzutu wolnego, a tam piłkę do bramki skierował Dominik Chromiński. „Stalówka” objęła prowadzenie!

W 30. minucie było już 2:0. Znów rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne drużyny z Polkowic. Tam doszło do sporego zamieszania, a ostatecznie z bliska piłkę do bramki skierował Szymon Jarosz. W tej części meczu rywalowi na zbyt wiele nie pozwoliliśmy i do szatni nasza drużyna zeszła pewnie prowadząc 2:0.

W 57. minucie goście mieli bardzo dobrą okazję po tym, jak Michał Bednarski znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Jego uderzenie było jednak niecelne. Odpowiedź Stali? Błyskawiczna! 120 sekund później Chromiński wypuścił Śpiewaka, ten trącił piłkę, a ta wpadła do bramki. 3:0 dla Stali!

Za tydzień kolejny ciężki i daleki wyjazd - do Rzeszowa na mecz z Resovią. Liczymy na powrót do dobrej dyspozycji podopiecznych Enkeleida DOBI, bo porażka może znów zbliżyć Górnika do strefy spadkowej...

Stal Stalowa Wola – Górnik Polkowice 3:0 (2:0)

1:0   Dominik Chromiński 20′

2:0 – Szymon Jarosz 30′

3:0 – Kacper Śpiewak 59′

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Kiercz, Mroziński, Sobotka, Jopek, Stelmach (90′ Stępniowski), Zmorzyński, Chromiński (73′ Ciepiela), Śpiewak (83′ Szczutowski), Fidziukiewicz (85′ Waszkiewicz).

Górnik Polkowice: Furtak – Magdziak, Kowalski-Haberek, Mucha, Radziemski (61′ Baszak), Szuszkiewicz (68′ Król), Bednarski (89′ Ciupka), Karmelita, Fryzowicz, Baranowski (78′ Osiadły), Wacławczyk.

Żółte kartki: Chromiński, Jopek, Jarosz – Karmelita, Wacławczyk, Król, Magdziak.