Stal Chocianów nowym liderem 4 ligi

CHOCIANÓW. Stal Chocianów w ostatnim( plus przełożony na 2 września mecz Konfeksu  z Górnikiem Złotoryja) meczu 4.kolejki IV ligi pokonała Kuźnię Jawor 2:0 i została samodzielnym liderem  grupy zachodniej tej klasy rozgrywkowej. Bramki dla Stali zdobyli: Mateusz Otocki w 21 i Rafał Burda ww 77 minucie. Było to trzecie kolejne zwycięstwo Stali , które z dorobkiem 9 punktów wdrapała się na fotel lidera i wyprzedza o 1 punkt Odrę Ścinawa. Jaworzanie ponieśli trzecią z rzędu porażkę i aktualnie zajmują czwarte miejsce od końca w ligowej tabeli...A warto pamiętać iż po tym sezonie 4 ligę w tej grupie może opuścić nawet siedem ostatnich drużyn..

Trzeba przyznać iż Kuźnia do Chocianowa pojechała kadrowo mocno przetrzebiona a brak kluczowych zawodników pokroju Majki, Karbownika, Pieca zdawał się do minimum zawężać szanse gości na korzystny wynik i np. sukces jak w finale PP na szczeblu Podokręgu. Stal co prawda także musiała zagrać bez dwóch podstawowych zawodników- Sałaty i Bartuzela, ale trzeba przyznać i ekipa trenera Mirosława WOLANA obecnie jest nie tylko mocno odmłodzona, ale i bardzo liczna.

O pierwszej minuty zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy na moment inicjatywę gościom oddali jedynie na początku drugiej połowy. Stal imponowała ataki lewą flanką a Kuźnia  próbowała forsować kontry środkiem boiska. Obrona gospodarzy kierowana przez Kasińskiego nie miała specjalnych problemów z rozbijaniem ataków jaworzan. Bramkarz Stali Jakub RZESZUT nadto zapracowany nie był ale dwukrotnie pokazał swój bramkarski kunszt. Przy stanie 2:0 Stal miała co najmniej dwie tzw. setki ( raz piłka wybita z pustej bramki) a goście próbując ataków coraz bardzie niefrasobliwie grali w defensywie.Maciej Krzewiniak w bramce Kuźni uratował gości przed utratą kolejnych goli.

W sumie w pełni zasłużone zwycięstwo Stali, klubu szykującego się we wrześniu do hucznych obchodów swojego 70-lecia. Jednak stalowców czekają mecze, które będą mocno weryfikować iż ambitne plany na ten sezon...

Mewa Kunice - Orkan Szczedrzykowice  0 : 1
Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 2 września, 17:00 w pierwotnym terminie (15 sierpnia, 15:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego
Leśnik Osiecznica - Sparta Rudna 4 : 2
Włókniarz Leśna -  Sparta Grębocice  2 : 4
Apis Jędrzychowice -  Odra Ścinawa  1 : 2
Karkonosze Jelenia Góra - Chrobry II Głogów   2 : 1