Górnik trafił Sokoła...

POLKOWICE.  W meczu otwierającym nowy sezon przed własną publicznością, piłkarze Górnika Polkowice pokonali beniaminka II ligi - Sokoła Ostróda 3:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Mateusz Baszak, Eryk Sobków i Ernest Terpiłowski.  Przed spotkaniem nad Polkowicami przeszłą ulewa, co miało duży wpływ na rywalizację. Piłka była szybka, co wymagało od piłkarzy dobrego opanowania futbolówki. Mecz od samego początku był bardzo wyrównamy.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali ostródzianie w 9 minucie. Indywidualny rajd lewą stroną Adama Dobosza, który wbiegł w pole karne i oddał silny ale niecelny strzał. W odpowiedzi niebezpiecznie zrobiło się w naszym polu karnym, ale w zamieszaniu próbę Mateusza Baszaka zablokował jeden z naszych obrońców. W 23 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Strata w środku pola Karola Żwira, z szybką kontrą ruszyli polkowiczanie, strzał Eryka Sobkowa trafił w poprzeczkę, lecz dobitka Mateusza Baszaka znalazła drogę do siatki. Od tego momentu Sokół uzyskał optyczną przewagę. Najpierw z pola karnego niecelnie strzelał Konrad Andrzejczak, próba Michała Zimmera została zablokowana, a po rzucie rożnym pięknie zza pola karnego strzelał Kamil Zalewski, lecz świetnie interweniował bramkarz gospodarzy. W 35 minucie szybka kontra Górnika, po której Mateusz Baszak z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Chwilę później na uderzenie z 25 zdecydował się Tomasz Gajda, lecz ponownie dobrze w bramce zachował się Jakub Szymański. Ponownie Tomasz Gajda próbował pokonać bramkarza Górnika w 41 minucie, lecz ponownie górą bramkarz polkowiczan.

5 minut po wznowieniu gry Sokół miał świetną okazję do wyrównania. Dośrodkowaie z rzutu wolnego Tomasza Gajdy, zamykający akcję Karol Żwir trafił w słupek, a poprawkę Konrada Andrzejczak obronił bramkarz Górnika. W 58 minucie Konrad Andrzejczak ruszył lewym skrzydłem, zszedł do środka i zdecydował się na strzał z 19 metrów, ale ponownie kapitalnie broni Jakub Szymański. Sokół egzekwował rzut rożny, po której kontrę Górnika nieprzepisowo powstrzymał Michał Zimmer. Ukarany został za ten faul żółty kartonik, a że wcześniej już został napomniany kartką, to musiał przedwcześnie opuścić plan gry. Korzystną sytuację Górnik wykorzystał już po 4 minutach gry w przewadze. Michał Danilczyk uruchomił Eryka Sobkowa, który przebiegł z piłką 20 metrów i trafił zza pola karnego tuż obok słupka. W 69 minucie ładna akcja Sokoła, po której celnie z głowy strzelał Piotr Okuniewicz.

W 73 minucie kolejna kontra Górnika, po której Eryk Terpiłowski minął Błażeja Niezgodę i strzelił do pustej bramki. 6 minut później niepewna interwencja Błażeja Niezgody, a strzał Mateusza Baszaka z linii bramkowej wybija Karol Żwir. Piłkarze Sokoła, mimo gry w osłabienie ambitnie dążyli do choćby honorowego trafienia. Celnie z głowy strzelał Piotr Okuniewicz, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Górnika.

Górnik Polkowice - Sokół Ostróda 3:0 (1:0)
Mateusz Baszak 24, Eryk Sobków 63, Ernest Terpiłowski 73

Górnik Polkowice: 74. Jakub Szymański - 25. Karol Fryzowicz, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 77. Piotr Azikiewicz (74, 3. Mateusz Magdziak) - 23. Eryk Sobków, 56. Michał Danilczyk, 8. Bruno Żołądź (80, 20. Rafał Karmelita), 17. Mariusz Szuszkiewicz (74, 10. Adam Borkowski), 29. Filip Baranowski (66, 13. Ernest Terpiłowski) - 27. Mateusz Baszak (80, 22. Adam Mazurowski).

Sokół Ostróda: 1. Błażej Niezgoda - 7. Paweł Brzuzy, 23. Kacper Dereń, 8. Karol Żwir - 20. Michał Zimmer, 11. Konrad Andrzejczak (65, 10. Daniel Łuczak), 15. Kamil Zalewski, 14. Tomasz Gajda (90, 19. Łukasz Święty), 6. Adam Dobosz - 21. Piotr Okuniewicz (88, 77. Wojciech Kalinowski), 30. Dawid Wolny (65, 27. Rafał Siemaszko).
żółte kartki: Baszak, Karmelita - Zimmer, Wolny, Gajda.
czerwona kartka: Michał Zimmer (58. minuta, Sokół, za drugą żółtą).
sędziował: Marcin Kochanek (Opole).