Górnik rozbił beniaminka (FOTO)

POLKOWICE. W meczu 3 kolejki Górnik Polkowice pokonał Hutnika Kraków 3-0 po dwóch bramkach Mariusza Szuszkiewicza i golu Eryka Sobkowa. Gospodarze mogli wygrać zdecydowanie wyżej, gdyż stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych. W bramce Hutnika znakomicie spisywał się Dawid Smug, który obronił wiele strzałów polkowiczan min. rzut karny (strzelał Sobków) i jego dobitkę z kilku metrów w 32 minucie. Goście poza jedna jedyna okazja na zdobycie gola byli tłem dla Górnika...

Już w 13. min. Mariusz Szuszkiewicz otworzył wynik spotkania. Popularny „Mario” wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrony rywala i z zimną krwią wpakował futbolówkę do bramki przyjezdnych. Chwilę później Hutnik stworzył sobie jedną z nielicznych akcji na połowie Górnika, ale na posterunku był golkiper zielono-czarnych Jakub Szymański. W 32 min. za faul na Eryku Terpiłowskim w polu karnym arbiter wskazał na wapno. Niestety w pojedynku Eryk Sobków – Dawid Smug lepszy okazał się bramkarz Hutnika. 5 minut później po rzucie rożnym głową uderzał Mariusz Szuszkiewicz a piła trafiła w poprzeczkę gości. W końcówce po uderzeniu Ernesta Tepiłkowskiego przyjezdnych od straty gola uchronił słupek. Do przerwy Górnik prowadził 1:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowali podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 54 min. na 2:0 podwyższył Sobków, a wynik spotkania na 3:0 ustalił ponownie Szuszkiewicz.

Górnik Polkowice - Hutnik Kraków 3:0 (1:0)
1-0 Szuszkiewicz 12
2-0 Sobków 53
3-0 Szuszkiewicz 68
GÓRNIK: Szymański - Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz (82 Magdziak), Azikiewicz - Sobków, Wacławczyk (85 Borkowski), Danilczyk, Szuszkiewicz (74 Baranowski), Terpiłowski (82 Radziemski) - Baszak (74 Karmelita).
HUTNIK: Smug - Jaklik (81 Olszewski), Kędziora, Stawarczyk, Tetych - Ozimek (61 Linca), Drąg, Kieliś (68 Antoniak), Świątek, Hafez (62 Handzlik) - Sobala (62 Hajduk). Sędziował: Tarnowski (Wrocław).
Żółte kartki: Wacławczyk, Szuszkiewicz - Kędziora, Hafez.