CCC nie dało się pożądlić Pszczółkom (FOTO)

POLKOWICE. Bez udziału publiczności koszykarki CCC Polkowice w niezłym stylu zwłaszcza do przerwy, efektownie i efektywnie przywitały się z Polkowicami. Polkowiczanki pokonały Pszczółkę Polski Cukier Lublin 90:74. Losy meczu  rozstrzygnęły się w pierwszej połowie meczu wygranej przez CCC 51-29. W drugiej części meczu lublinianki pokazały swoją moc, ale polkowiczanki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa...

Polkowiczanki rozpoczęły mecz w składzie: Hampton, Gajda, Gertchen, Ellenberg i Stanković. Od pierwszej meczowej syreny podopieczne trenera Karola Kowalewskiego grały szybko i agresywnie wykorzystując liczne błędy rywalek. 6:2, 9:2, 15:9, 21:9 - przewaga CCC w pierwszej kwarcie rosła szybciej niż by się komukolwiek mogło wydawać. W drugiej kwarcie impet polkowiczanek nie słabł i stosunkowo szybko przewaga CCC przekroczyła 20 pkt( 44:24, 47:24, 49:24). Trener Kowalewski rotował składem. Dobra zmianę dała Telenga zmieniają Stanković , udanie weszła w meczu Drop - przypomnijmy najskuteczniejsza koszykarka CCC w meczu w Toruniu. Liderce CCC Weronice Gajdzie nie pozostawało nic innego jak mądrze kierować sprawnie grająca maszyną...Celny rzut Hampton - najskuteczniejsze zawodniczki w ekipie CCC,  pozwolił tuż przed przerwą przekroczyć magiczną liczbę 50 punktów.

Ale kobiecy basket potrafi być nie przewidywalny. W 3 kwarcie coś zacięło się w grze CCC. Rywalki zaczęły grać wysokim pressingiem, odrzucały polkowiczanki od swojego kosza i zaczęły się kłopoty. CCC nie mogło złapać właściwego rytmu gry aż na trzy minuty przed końcem tej kwarty trener Kowalewski poprosił o pierwszy w meczu czas. Reprymenda chyba pomogła bo ostatnie akcje tej części meczu przypominały grę CCC z pierwszej połowy meczu. Po trzeciej kwarcie przewaga gospodyń meczu wynosiła 19 punktów (72:53).

Czwarta kwarta a właściwie jej początek to znów zdecydowanie lepsza "pszczółek" z Lublina, które zaczęły mocno żądlić.. Kiedy przewaga CCC stopniała do 14 punktów zrobiło się lekko nerwowo...Na szczęście w trudnych momentach ciężar gry na siebie wzięła Ellenberg temperując rywalki celnymi rzutami. Ale na 180 sekund przed końcem meczu na tablicy wyników widniał rezultat 85:70 i...Na szczęście ostatnie słowo w tym meczu należało do walecznych koszykarek z Polkowic, które wygrały ostatecznie 90:74 a mecz zakończyła celnym rzutem nie kto inny jak Ellenberg.

CCC Polkowice - Pszczółka Polski Cukier Lublin 90:74 (25:13, 26:19, 21:24, 18:21)

CCC:  Hampton 27, Ellenberg 16, Stanković 18, Gertchen 11, Gajda 7 - Drop 7, Glomazić 4, Telenga 0, Siemienas 0.

PSZCZÓŁKA :  Berttsch 15, Milazzo 6, Pobozy 10, O;Neill 12, Fassina 5 - Niedźwiedzka 11, Pavel 9, Sklepowicz 6.