CCC strzeliło sobie... setkę

POLKOWICE. CCC Polkowice pokonało na wyjeździe beniaminka Energa Basket Ligi Kobiet, GTK Arkę Gdynia aż 102:39. I mając zaledwie trzy rozegrane mecze polkowiczanki już usadowiły się na fotelu wicelidera koszykarskiej ekstraklasy...

Po dwóch wysokich zwycięstwach do Gdyni na mecz z beniaminkiem polkowiczanki pojechały z nastawieniem na pewną wygraną. Już na początku meczu podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wypracowały przewagę, która gwarantowała im spokojny spacer po komplet punktów. Po pięciu minutach Pomarańczowe prowadziły aż 16:2. Młody zespół gospodarzy boleśnie odczuł punktową egzekucję i nie mógł sforsować przewagi gości w strefie podkoszowej. Po 20. minutach polkowiczanki prowadziły 56:17.

Przez większość drugiej połowy trener Kowalewski korzystał z polskich zawodniczek, wśród których prym wiodła Weronika Telenga. Obraz gry nie uległ zmianie, a w konsekwencji CCC Polkowice rozgromiło GTK Arkę Gdynia aż 102:39.

Kolejny mecz polkowicka drużyna rozegra w najbliższą sobotę. 31 października rywalkami pomarańczowych będzie ekipa Enea AZS Poznań. Ze względu na pandemię i zarządzenie w Polsce czerwonej strefy mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

GTK Gdynia – CCC Polkowice 39:102 (5:30, 12:26, 17:26, 5:20)

Punkty dla CCC Polkowice zdobywały: Abigail Glomazic 17, Keisha Hampton 15, Weronika Gajda 14, Weronika Telenga 11 (12zb), Dragana Stankovic 9, Klaudia Gertchen 9, Aaryn Ellenberg-Wiley 8, Julia Drop 8, Patrycja Tomaszewicz 2, Alicja Grabska 2.