Czwarte zwycięstwo CCC (FOTO)

POLKOWICE. Koszykarki CCC Polkowice są na starcie ekstraklasy nie do zatrzymania. W czwartym meczu podopieczne Karola Kowalewskiego odniosły czwarte zwycięstwo. Polkowiczanki po emocjonującym meczu pokonały Enea AZS Poznań 70:67 zapewniając sobie wygraną dopiero w czwartek kwarcie. Trener Kowalewski w tym meczu dał pograć zaledwie siódemce zawodniczek...

Po trzech meczach - fajerwerkach rzutowych, polkowiczankom przyszło zdawać egzamin z  gry obronnej. Poznanianki mające na koncie dwa ligowe zwycięstwa postawiły ekipie CCC twarde warunki gry. I od samego początku CCC goniło wynik. Do przerwy CCC przegrywało jednym punktem ale po trzech kwartach poznanianki zwiększyły przewagę do pięciu punktów (48:53).

Czwarta kwarta była niesłychanie emocjonująca. W 36 minucie CCC przegrywało 57:60, ale chwilę później po akcji Julii DROP na tablicy wyników pojawił się remis 63:63.Koncertowa gra Ellenebrg-Willey sprawiła iż polkowiczanki wyszły na prowadzenie 68:66. Grająca w AZS Popović z dwóch rzutów osobistych trafiła tylko raz, po kontrze Ellenberg-Willey trafiła z rzutowej akcji a Marciniak nie trafiła do kosza rzutem za 3 pkt i wygrana CCC stała się faktem...

- Gratuluję drużynie z Poznania, ponieważ zagrali bardzo dobry mecz na ciężkim terenie. My zaczęliśmy to spotkanie bez koncentracji. Wiele rzeczy, które dzieją się obecnie wokół mogło mieć na to wpływ. Nie jest łatwo zagrać kolejny mecz, jeśli ostatni wygrałeś tak dużą przewagą. Nawet jeśli jako trenerzy mówimy o tym, że najbliższy rywal jest bardzo wymagający, to w podświadomości zawodniczek siedzi taka myśl, że mecz wygra się sam. Jak mogliśmy zobaczyć tak się nie dzieje i także zespół z Poznania może postawić twarde warunki. Gratuluję moim zawodniczkom. W końcówce pokazały charakter i wyrwały zwycięstwo – podsumował trener Karol Kowalewski. Pomarańczowe zagrały bez Klaudii Gertchen, która na przedmeczowym treningu doznała kontuzji kostki.

Kolejny mecz drużyna CCC Polkowice rozegra w najbliższą środę na własnym parkiecie. Przeciwnikiem Pomarańczowych w zaległym spotkaniu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet będzie CTL Zagłębie Sosnowiec. Początek meczu o godzinie 19:00.

CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 70:67 (15:16, 16:16, 17:21, 22:14)

CCC : Ellenberg-Willey 22, Stankovic 11, Hampton 19, Gajda 5, Glomazić 3 - Drop 8, Telenga 2

AZS: Devis 14, Popović 13, Marciniak 12, Stefańczyk i Parzeńska po 7, Adamowicz 6, Brown 5,Nowicka 3.