Nie ma mocnych na koszykarki CCC

POLKOWICE. CCC Polkowice 100:77 wygrało z KS Basket 25 Bydgoszcz i w dalszym ciągu razem z VBW Arką Gdynia, nie zaznało jeszcze smaku porażki w obecnym sezonie. Jaki jest kres możliwości "Pomarańczek"?

Spotkanie w Polkowicach było meczem, gdzie któraś z dwóch drużyn musiała zaznać smaku porażki i przerwać swoją znakomitą serie zwycięstw. Mecz minimalnie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 10 minutach gry prowadziły (26:20) by jeszcze przed dłuższą przerwą mieć już 11 „oczek” przewagi – (55:44).

Po zmianie stron sygnał do ataku dała Julie McBride celnym rzutem zza linii 6,75, a kolejne punkty Shante Evans zmniejszyły straty do 8 punktów. Kolejne minuty to skuteczna gra z obu stron, co doprowadziło do wyniku (69:58) i w dalszym ciągu „w grze” był wicemistrz Polski. Jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty za trzy trafiła Keisha Hampton, a kolejne punkty Aarlyn Ellenberg-Wiley i „trójka” Weroniki Gajdy dały już 17 – punktowe prowadzenie (77:60).

Ostatnia kwarta rozpoczęła się… od takiej samej straty KS Basket 25, jak w ostatnim meczu z wrocławską Ślęzą. Wtedy udało się odrobić straty i wygrać, jednak teraz nie było ani przez chwilę to możliwe. Setny punkt zdobyła Dragana Stanković na minute i 46 sekund przed zakończeniem spotkania.

30 punktów oraz 7 zbiórek uzbierała w całym meczu Keisha Hampton, a double-double w postaci 14 punktów oraz 12 asyst było dziełem Weroniki Gajdy. Po drugiej stronie 25 „oczek” rzuciła Shante Evans, a także double-double uzbierała Janeesa Jeffery w postaci 14 punktów oraz 10 zbiórek. CCC trafiło łącznie 14 razy za trzy punkty, przy tylko 4 takich trafieniach rywalek.
W meczu zagrała już pozyskana w trybie ekspresowym w miejsce kontuzjowanej Julii Drop - Kamile Nacickaite (15 minut, 10 punktów, 4/4 z gry).

CCC Polkowice - KS Basket 25 Bydgoszcz (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)

CCC Polkowice: Hampton 30, Ellenberg-Wiley 16, Gajda 14 (12as), Stanković 12, Nacickaite 10, Telenga 9, Gertchen 6, Grabska 3
KS Basket 25 Bydgoszcz: Evans 25, McBride 15, Jeffery 14 (10zb), Michałek 12, Faleńczyk 7, Ervin 4