Derby dla CCC. Idą jak taran! (FOTO)

POLKOWICE. Pierwsze w tym sezonie derby Dolnego Śląska padły łupem CCC Polkowice, które nadspodziewanie łatwo pokonało Ślęzę Wrocław (89:51). Po 10 minutach gry „Pomarańczowe” prowadziły (18:11), by jeszcze przed dłuższą przerwą mieć już 16” oczek” więcej od lokalnych rywalek – (46:30). Oby kolorowy sen polkowickich koszykarek trwał jak najdłużej. Mimo skromniejszego niż w latach poprzednich budżetu potrafiono zbudować interesujący skład grający naprawdę wiidowiskową koszykówkę. I co ważnej - pelna profesjonalizacja w każdym elemencie organizacyjnym, żadnych zaległości finansowych itp.To jest naprawde sportowa chluba i duma Polkowic!

Przez meczem Arkadiusz Rusin chciał aby jego drużyna zagrała dość „brudny” mecz, gdyż tylko tak Ślęza mogłaby nawiązać walkę. Niestety CCC od samego początku dyktowało warunki, co było także widoczne po zmianie stron. Gdy po koniec trzeciej kwarty zza liii 6,75 trafiła najpierw Kamile Nacickaite, a następnie Ellenberg-Wiley, przewaga wynosiła już 32 punkty (73:41).

W ostatniej kwarcie nic się nie zmieniło, gdyż… nie mogło. Zespół duetu trenerskiego Karol Kowalewski – Wojciech Eliasz Radzikowski, odniósł tym samym ósmą z rzędu wygraną w tegorocznym sezonie i ma taki sam bilans jak gdyńska VBW Arka.

20 punktów, 9 asyst oraz 6 zbiórek było w dniu dzisiejszym dziełem Aaryn Ellenberg-Wiley, a o dwa „oczka” mniej rzuciła grająca dopiero swój drugi mecz na parkietach EBLK Kamile Nacickaite. CCC aż 22 punkty zdobyło po stratach rywalek, przy 9 takich punkach rywalek. Dodatkowo „bronią” były także rzuty zza linii 6,75 – 11:3.

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 89:51 (18:11, 28:19, 27:11, 16:10)

CCC Polkowice: Ellenberg 20, Nacickaite 18, Hampton 13, Stanković 13, Gertchen 12, Telenga 8, Siemienas 5
Ślęza Wrocław Sutton 16, Dudasova 10, Jones 8, Jakubiuk 6, Dedić 4, Tyszkiewicz 3, Poleszak 2, Dobrowolska 2.

{gallery}galeria/sport/02-12-20-ccc-polkowice-sleza-wroclaw-fot-ewajak{/gallery}