Podział punktów w Polkowicach

POLKOWICE.  W meczu 17. kolejki II ligi piłkarskiej Górnik Polkowice zremisował na własnym boisku z Motorem Lublin 1:1. Zielono-czarni dodali do swojego konta kolejny punkt. Ale i Motor pokazał się z dobrej strony...-  Wiemy, z kim się mierzyliśmy. Zespół Górnika to absolutna czołówka tej ligi. Przystąpiliśmy do meczu bez dwóch podstawowych zawodników: Tomka Swędrowskiego i Rafała Grodzickiego, ale przyjechaliśmy do Polkowic grać w piłkę i pokazać dobry futbol. Myślę, że zaprezentowaliśmy dobrą grę i mimo wszystko cieszę się z punktu, bo polkowicki stadion to naprawdę bardzo trudny teren. Osoby, które oglądały spotkanie, niech same ocenią, czy zasługiwaliśmy na więcej, czy nie. Warto podkreślić, że mieliśmy za sobą trudny, środowy bój z Lechem II Poznań, a nasi rywale wtedy nie grali. Starcie sprzed kilku dni było dla nas ciężkie pod względem gry, ale z Górnikiem pokazaliśmy dobrą piłkę – skomentował trener Motoru, Mirosław Hajdo.

Obie drużyny przystąpiły do tego meczu po długich podróżach. Górnicy w tym tygodniu byli w Suwałkach, natomiast Motor w drodze do Polkowic pokonał ponad 500 kilometrów.
Pierwszą okazję do zdobycia gola miejscowi mieli w 15. minucie, kiedy to arbiter Dawid Bukowczan z Żywca, za faul na Erneście Terpiłkowskim podyktował rzut karny. Niestety w pojedynku Maciej Kowalski- Haberek kontra Sebastian Madejski lepszy okazał się golkiper Motoru. 10 minut później było już 1:0 dla zielono-czarnych. Polkowiczanie przeprowadzili akcję rundy jesiennej, którą precyzyjnym strzałem wykończył Ernest Terpiłowski. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli podopieczni trenera Mirosława Hajdy. Nasza drużyna przypieczętowała okres lepszej gry wyrównującym trafieniem. Na listę strzelców wpisał się w 71. minucie Daniel Świderski. Dla naszego napastnika była to szósta bramka w obecnym sezonie.

W końcowych fragmentach znów nieco bardziej przycisnęli miejscowi, lecz wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem. Dla „Motorowców” to szósty podział punktów w rozgrywkach.

Górnik Polkowice – Motor Lublin 1:1 (1:0)
Bramki: Terpiłowski 25 – Świderski 71

Górnik: Szymański – Fryzowicz (89 Radziemski), Kowalski-Haberek, Magdziak, Azikiewicz, Terpiłowski (60 Sobków), Karmelita (60 Danilczyk), Wacławczyk, Baranowski (69 Borkowski), Piątkowski, Szuszkiewicz (69 Baszak)

Motor: Madejski – M. Król, Wawszczyk, Grodzicki, Michota, Duda, Kumoch (83 Rak), Wójcik (83 Darmochwał), R. Król, Ceglarz (75 Nowak), Świderski (82 Ropski)

Żółte kartki: Wacławczyk, Karmelita, Terpilowski, Magdziak, Sobków – Madejski, Wójcik, Cichocki

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec)

żółte kartki: Baranowski, Karmelita, Terpiłowski, Magdziak, Sobków - Madejski, Wójcik, Cichocki.