"Terminatorki" CCC bez litości dla Zagłębia

POLKOWICE. W 13. kolejce Energi Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice w swoim 9.meczu odniosły...9 zwycięstwo pokonując w Sosnowcu tamtejsze Zagłębie 93:76. W zespole Karola Kowalewskiego zadebiutowała reprezentantka Litwy - Kamile NACICKAITE. Była koszykarka renomowanych ekip Dynama Moskwy czy hiszpańskiej Saragossy zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i kto wie czy nie będzie to solidniejsze wzmocnienie niż Glomazić, która z powodów osobistych musiała wrócić do Szwecji. W każdym razie określenie "terminatorek" w stosunku do ekipy CCC pasuje jak ulał. Polkowiczanki obok Arki Gdynia są niepokonanym zespołem koszykarskiej ekstraklasy.

Po ligowej przerwie spowodowanej covidowa kwarantanna polkowiczanki z pewnością były głodne grania, ale miały tez problem z równą grą. Stąd mała niespodzianka w pierwszej kwarcie zakończonej niespodziewanym remisem  23:23.

Potem CCC weszło na właściwy rytm powiększając przewagę. Po rzucie za trzy punkty Klaudii Gertchen na przerwę w meczu polkowiczanki udawały się z przewagą 15 punktów.

W przerwie na hali pojawił się prezydent Sosnowca ( szkoda iż burmistrz Polkowic stroni od koszykówki - przyp.red.) i po przerwie Zagłębie zaczęło odrabiać ambitnie straty. Inna sprawa iż więcej było w tym winy CCC niż mistrzowskiej gry sosnowiczanek. Pod koniec trzeciej kwarty i zwłaszcza w 4 karcie rozpoczętej od "trójki" Weroniki Gajdy polkowiczanki pokazały klasę i były nawet bliskie przekroczenia bariery 100 punktów.

A zaraz po Nowym Roku , 2 stycznia "terminatorki" w Polkowicach podejmować będą zespół Energi Toruń.

Zagłębie Sosnowiec - CCC Polkowice 76:93 ( 23:23, 22:30, 15:22, 16:18)

CCC: Hampton 26, Ellenberg-Willey 10, Stanković 19, Gajda 8, Gertchen 7 - Nacickaite 14, Telenga 9, Siemienas 0.