Pomarańczki odcięły rywalkom... energię. Debiut 15-latki z Polkowic

POLKOWICE. W meczu koszykarskiej ekstraklasy "Pomarańczowe" wysoko wygrały z Energą Toruń 79:34 w pierwszym meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, notując tym samym dziesiątą z rzędu wygraną w obecnym sezonie. Dla podopiecznych Karola KOWALEWSKIEGO był to w zasadzie "sparing" przed prestiżowym meczem 6 stycznia w Gdyni z mistrzem kraju Arką. W polkowickim zespole zadebiutowała zaledwie 15-letnia Julia JEZIORNA. Zagrała 4 minuty i próbowała zdobyć swoje pierwsze punkty w ekstraklasie. Rodowita polkowiczanka na ekstraklasowym parkiecie dobitnie pokazuje właściwy trend obieranym w polkowickim klubie. A ponieważ szkolenie koszykarskiego narybku przebiega perfekcyjnie więc na debiut czekają kolejne utalentowane nastolatki...

„Pomarańczowe” dzięki bardzo dobrej drugiej kwarcie (wygranej 26:7), prowadziło po 20 minutach gry (47:19). W pierwszej połowie przyjezdne nie miały odpowiedzi na bardzo dobrą grę Keishy Hampton, która miała na swoim koncie już 13 punktów i 7 zbiórek. Po zmianie stron więcej minut na parkiecie dostały rodzime zawodniczki, z których najlepiej wykorzystała je Weronika Telenga. Reprezentantka Polski uzbierała double – double w postaci 16 punktów oraz 13 zbiórek.

W drużynie z Torunia zabrakło przede wszystkim skuteczności (18% przy 45% CCC), nie było także Kirby Burkholder.

CCC Polkowice - Energa Toruń 79:34 (21:12, 26:7, 15:4, 17:11)

Polkowice: Telenga 16 (13zb), Gajda 14, Hampton 13, Ellenberg-Wiley 9, Gertchen 7, Nacickaite 7, Siemienas 5, Grabska 5, Tomaszewicz