Nie dały się pożądlić Pszczółkom...

POLKOWICE. Niezwykle ważne zwycięstwo odniosły koszykarki CCC pokonując na wyjeździe Pszczółki Polski Cukier. Ta wygrana praktycznie przesądza iż po sezonie zasadniczym na drugim miejscu ligę zakończy właśnie ekipa CCC. Po 14 meczach przewaga CCC nad trzecim w tabeli zespołem wynosi już 4 punkty.

“Pszczółka” dużo lepiej rozpoczęła spotkanie z CCC i po pierwszych 10 minutach prowadziła wyraźnie (27:17). Krótka przerwa i reprymenda trenera Karolo Kowalewskiego podziała na cały zespół, co widać było na parkiecie. “Pomarańczowe” odrobiły straty, prezentując się do tego zdecydowanie lepiej niż w początkowych minutach. Na dłuższą przerwę oba zespoły schodziły przy remisie po 43.

Zmiana stron także lepiej podziałała na przyjezdne, które po trafieniach Keisy Hampton oraz Aarlyn Ellenberg-Wiley prowadziły (49:45). Gospodynie nie złożyły jednak broni i ponownie zagrały na tyle skutecznie aby wyjść na prowadzenie. Kolejne minuty dały remis po 58 i od tego czasu... serię (8:0) CCC co pozwoliło na złapanie chwili oddechu. W ostatniej kwarcie były mistrz Polski dokończył “dzieło” i tym samym zanotował 13 wygraną w obecnym sezonie. Po raz kolejny ogromne brawa należą się dla Ellenberg-Wiley, która tym razem rzuciła 22 “oczka” oraz dodała do tego 9 asyst. U rywalek 22 punkty były dziełem Morgan Bertsch.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – CCC Polkowice 79:89 (27:17, 16:26, 21:26, 15:20)

Lublin: Bertsch 22, O'Neill 20, Milazzo 11, Fassina 8, Pavel 7 (10zb), Niedźwiedzka 7, Poboży 2, Kośla 2
CCC: Ellenberg-Wiley 22, Nacickaite 17, Gajda 16, Hampton 13, Telenga 10, Kantzy 6, Gertchen 5, Grabska 0.