Spacerek CCC na fotel lidera

POLKOWICE. Koszykarki CCC odniosły 14.zwycięstwo w koszykarskiej ekstraklasie i wskoczyły na fotel lidera. Arka Gdynia przełożyła mecz ligowy udając się do Pragi na mecz w ramach Euroligi...Poza pierwszą kwartą mecz w Poznaniu przypominał ...trening rzutowy ekipa Karola Kowalewskiego. - Poznań to trudny teren, a w Polkowicach przeprawa z naszymi rywalkami była ciężka, więc tym bardziej cieszy nas dzisiejsze zwycięstwo. Gratulacje dla naszych dziewczyn, ale także brawa dla gospodarzy za dobrą postawę w pierwszej połowie, w której postawili nam trudne warunki – spotkanie w Poznaniu podsumował trener Karol Kowalewski.
CCC Polkowice na 15 rozegranych spotkaniach zanotowało tylko jedną porażkę. Kolejna szansa na zwycięstwo pojawi się tuż przed przerwą reprezentacyjną. W piątek 29 stycznia Pomarańczowe w derbach Dolnego Śląska zagrają we Wrocławiu ze Ślęzą. Początek spotkania o godzinie 17:00.

W Poznaniu gospodynie wygrały pierwszą kwartę (18:13), jednak już w kolejnych minutach były zdecydowanie gorsze od rywalek (13:22). Wszystko to dało 4 – punktowe prowadzenie CCC po 20 minutach gry i wszystko było jeszcze możliwe. Po zmianie stron seria (10:0) “Pomarańczowych” szybko dała bezpieczny wynik (45:34), a kolejne minuty potwierdziły tylko siłę zespołu z Polkowic.

Momentami bezradna była G’mrice Davis, która miała olbrzymie problemy aby zatrzymać Keishe Hamton czy też Weronikę Telengę. W ostatnie kwarcie przy wyniku +14 dla przyjezdnych, posypała się zupełnie gra gospodyń co dało wysoką wygraną drużyny trenera Karola Kowalewskiego - (86:59). CCC całkowicie wyłączyło z gry G’mrice Davis (23 minuty, 0/2 z gry) oraz Darię Marciniak (14 minut, 0/3 z gry).

Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28)

Poznań: Popović 21, Brown 16, Adamowicz 9, Nowicka 8, Banaszak 5
Polkowice: Hampton 24, Telenga 18 (12zb), Nacickaite 13, Ellenberg-Wiley 13, Gajda 9, Gertchen 4, Grabska 3, Kantzy 2, Tomaszewicz 0.