grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Nieudany początek polkowiczanek

W pierwszym meczu półfinałowym Tauron Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz bez wielkiego wysiłku pokonało MKS Polkowice 73:42.

Pierwszą kwartę rozpoczęły Bydgoszczanki celny rzutem w wykonaniu Martyny Koc. Podopieczne Vadima Czeczuro od samego początku miały spore problemy ze skutecznością rzutów. Gospodynie lepiej radziły sobie nie tylko z celnością, ale również w walce pod koszowej. Po dziesięciu minutach gry polkowiczanki przegrywały 9:16.

Druga kwarta nie przyniosła wielkich zmian, gospodynie celnie dziurawiły kosz „biało-niebieskich” zaś polkowiczanki nie potrafiły trafić do kosza rywalek zza linii 6,75 metra ani razu. Po pierwszej połowie przyjezdne schodziły z 15-sto punktową stratą do rywalek.

Trzecią kwartę w bojowych nastrojach rozpoczęły przyjezdne punktami Michael, ale szybkim rzutem odpowiedziała Carter. Następne fragmenty gry to wyrównana walka „kosz za kosz”. Polkowiczanki zdecydowanie poprawiły swoją grę, ale przewaga 15-stu punktów Artego nadal nie malała. Po trzydziestu minutach gry straty teamu Czeczuro powiększyły się o kolejne dwa „oczka”.

Ostatnią kwartę rozpoczęła Elżbieta Międzik, która najpierw powiększyła przewagę wicemistrzyń o trzy punkty, a chwilę później dołożyła jeszcze dwa punkty. Dzięki Aleksandrze Pawlak i Darxi Morris gospodynie prowadziły 30-stoma punktami. - Przede wszystkim zawiodła nas skuteczność. W całym meczu mieliśmy zaledwie trzydzieści trzy procent skuteczności z dystansu, a z takim czymś, trudno rywalizować z zespołem, który walczy o tytuł mistrza Polski. Musimy pogadać, zebrać się i w niedzielę zagrać zdecydowanie lepiej - po meczu powiedział szkoleniowiec MKS Polkowice Vadim Czeczuro.

Mecz o finał Tauron Basket Ligi Kobiet zakończył się wysoką wygraną bydgoszczanek 73:42. Juto mecz numer dwa. W serii do trzech wygranych meczów Artego prowadzi 1:0. Mecz numer dwa także w Bydgoszczy, jutro o godzinie 17.

Artego Bydgoszcz – MKS Polkowice 73:42 (16:9, 20:12, 10:8, 27:13)

Artego: Morris 13, Carter 12, Międzik 11, Reid 11, Koc 9, McBride 7, Puss 4, Pawlak 4, Faleńczyk 2, Kocaj 0, Szybała 0.

MKS: Stankiewicz 11, Schmidt 10, Michael 9, Adams 6, Żukowska 4, Majewska 2, Diaz 0, Skobel 0, Nowacka 0, Kaczmarska 0, Greene 0.