Oblana sesja polkowiczanek na Politechnice

POLKOWICE.  DGT AZS Politechnika Gdańska wysoko pokonała na wyjeździe 90:66 CCC Polkowice, co znacznie przybliżyło drużynę z Pomorza do 6. miejsca przed fazą play-off. Liderką z dorobkiem 20 punktów oraz 10 zbiórek była Kateryna Rymarenko. Polkowiczanki poniosły drugą porażkę w sezonie i...pozostały na fotelu lidera koszykarskiej ekstraklasy bo Arka Gdynia ma dwa mecze zaległe.

Grające bez swojej liderki Jazmine Davis, koszykarki z Gdańska udanie rozpoczęły rywalizację z byłym mistrzem Polski z Polkowic. Po pięciu minutach gry na tablicy wyników było (16:7), jednak w kolejnych minutach CCC praktycznie zniwelowało straty (19:22). Mając na uwadze słabszą grę “Pomarańczowych” w pierwszych kwartach i dużo lepszą w kolejnych, można było czekać tylko na dalszy rozwój sytuacji. Jednakże w drugiej kwarcie stało się zupełnie co innego, gdyż seria 13:0 Politechniki - dała po 180 sekundach gry wynik (35:19). Słabszy okres gry przerwała trafieniem Keisha Hampton, jednak w kolejnych akcjach skuteczne były ponownie przyjezdne (39:21). W końcówce drugiej kwarty gospodynie starały się odrabiać straty, jednak raz po raz kosz “dziurawiły” także zawodniczki z Gdańska. Tak więc po 20 minutach, dość niespodziewanie wysoko prowadziła DGT AZS Politechnika (46:29). Przyjezdne w pierwszej połowie aż 13 “oczek” zdobyły z linii rzutów wolnych, przy tylko jednym takim trafieniu (1/1) gospodyń.

Po zmianie stron CCC w dalszym ciągu nie mogło złapać swojego rytmu, a także odzyskać skuteczności jaka bywała w poprzednich spotkaniach. Zupełnie inaczej było w przeciwnym “obozie”, gdzie prym przy bardzo ofensywnej grze wiodły Martyna Koc oraz Sylwia Bujniak. W ostatniej kwarcie nic godnego uwagi się już nie wydarzyło, gdyż przy bardzo słabej skuteczności gospodyń (32% przy 52% rywalek) - nie mogło.

CCC Polkowice - DGT AZS Politechnika Gdańska 66:90 (19:22, 10:24, 19:27, 18:17)

Polkowice: Hampton 18, Gajda 17, Ellenberg-Wiley 11, Nacickaite 9, Kantzy 4, Gertchen 4, Grabska 3, Tomaszewicz 0, Telenga 0
Gdańsk: Rymarenko 20 (10zb), Koc 15, Bujniak 14, Śćekić 10, Pyka 10, Ossowska 10, Strzelczyk 8, Hamblin 3