Ślęza bliżej brązu...

W pierwszym meczu o brązowy medal rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pokonała MKS Polkowice 56:47.O porażce polkowiczanek przesądziła ostatnia kwarta meczu. 3 maja mecz nr 2 w Polkowicach (godz.17.45).

Mecz lepiej rozpoczęły wrocławianki i szybko uzyskały kilku-punktowe prowadzenie. Podopieczne Vadima Czeczuro potrzebowały kilku minuta na rozgrzewkę, ale z każda kolejna minuta nadrabiały poniesione straty. Druga kwartę przyjezdne rozegrały już znacznie lepiej i na przerwę schodziły już kilku-punktowym prowadzeniem. Po zmianie strom wynik oscylował wokół remisu. W końcówce polkowiczanki odskoczyły na pięć „oczek” , jednak szybko odpowiedziały Agnieszka Śnieżek i Katarzyna Krężel.  Kiedy w 35 minucie  meczu  na tablicy wyników pojawił się remis do gry powróciły wrocławianki. Popisowa gra trzech czołowych zawodniczek Ślęzy spowodowała iż właśnie gospodynie mogły cieszyć się z dziewięciopunktowej wygranej.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw wrocławianki dzieli tylko krok aby mogły cieszyć się z brązowego medalu.

Ślęza Wrocław - MKS Polkowice 56:47 (15:9, 10:18, 9:9, 22:11)

Ślęza: Krężel 14, Śnieżek 12, Leciejewska 10, Shegog 9, Kaczmarczyk 6, Kastanek 3, Zoll 2, Sulciute 0.

MKS: Michael 15, Adams 10, Stankiewicz 9, Greene 6 (11 zb), Skobel 5, Schmidt 2, Diaz 0, Majewska 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla Ślęzy Wrocław