Wrocławianki kochają brąz... Polkowice poza podium

POLKOWICE. Koszykarki Ślęzy Wrocław wywalczyły brązowy medal TBLK w sezonie 2015/16. Wrocławianki w drugim meczu o brąz pokonały w Polkowicach tamtejszy MKS 64:59 i rywalizacja o medal zakończyła się na dwóch meczach .

Pierwszą połowę spotkanie zwycięsko zakończyły wrocławianki 29:27. Oba zespoły grały nerwowo z dużą liczbą prostych zagrań i przeciętnymi zbiórkami.W trzeciej kwarcie wrocławianki utrzymywały minimalną przewagę : 32:33, 36:37. 38:39 40:44. Ostatnia kwarta rozpaliła widownię. Oba zespoły poszły cios za cios. Kiedy w 33 minucie wynik brzmiał 45:52 wydawało się, że jest już po meczu. Dwie minuty było jeszcze gorzej: 46:57.Ale w tym momencie nastąpił koncertowy okres polkowickiego grania.Perfekcyjna gra w defensywnie, pressing i kapitalne akcje pod koszem rywali - to sprawiło, że na 2 minuty i 10 sekund przed końcowa syreną MKS Polkowice wyszedł na prowadzenie 59:57 !

Ale to było wszystko na co w tym dniu było stać podopieczne Vadima Czeczuro. Ślęza w końcówce wykazała się większą koncentracją i wygrała walkę o brązowy medal.

MKS Polkowice - Ślęza Wrocław 59:64 (14:15, 13:14, 15:17, 17:18)

MKS: Skobel 16, Greene 14, Michael 11, Adams 7, Stankiewicz 6, Majewska 4, Schmidt 1, Diaz 0.

Ślęza: Kastanek 20, Kaczmarczyk 10, Zoll 10, Shegog 8, Śnieżek 7, Krężel 5, Leciejewska 4, Sulciute 0.