Wejście polkowickiego smoka...Grała 3 liga.

W meczu kolejki 3. ligi piłkarskiej KGHM ZANAM Polkowice pokonał na wyjeździe lidera - Górnika Wałbrzych 3:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Wojciech Galas, Rafał Karmelita i Kamil Hempel. Polkowiczanie do lidera z Wałbrzycha tracą już tylko 1 punkt ! Swoje wyjazdowe mecze wygrały także rezerwy Miedzi i Zagłębia Lubin. Miedziowi mimo świetnej wiosny wciąż nie mogą wskoczyć do strefy gwarantującej pozostanie w 3 lidze na kolejny sezon...

Kibice, którzy przybyli tego dnia na stadion Górnika Wałbrzych przecierali oczy ze zdziwienia. Już po 15 minutach gry KGHM ZANAM Polkowice prowadził z liderem 2:0. Pierwszego gola dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca zdobył w 10 min. Wojciech Galas, który strzałem z 25 metrów pokonał golkipera Górnika. 5 min. później drugą bramkę dla zespołu z Polkowic zdobył Rafał Karmelita. Kontaktowego gola dla miejscowych strzelił w 33 min. Mateusz Krawiec i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem polkowiczan 2:1.
7 minut przed zakończeniem spotkania akcję dwójkową przeprowadzili Mariusz Szuszkiewicz i Kamil Hemepel. Ustalając wynik spotkania na 3:1. Gorąco było nie tylko na trybunach, ale również na samym boisku. Arbiter pokazał zawodnikom 3 kartki czerwone i aż 8 żółtych. Po zwycięstwie w Wałbrzych przewaga Górnika nad KGHM ZANAM Polkowice stopniała do jednego punktu.

Górnik Wałbrzych – KGHM ZANAM Polkowice 1:3 (1:2)
Bramki: Krawiec 33 - Galas 10, Karmelita 15, Hempel 83.
Żółte kartki: Rytko, Tyktor, Orłowski oraz Karmelita, Galas, Bancewicz, Famulski, Dziedzina.
Czerwone kartki: Rytko (70, za 2 żółte), Sworacki (76, za bójkę), Sawicki (76, za bójkę).
Górnik: Jarosiński – Rytko, D. Michalak, Tyktor, Surmaj – Radziemski (90 Sobiesierski), Krzymiński, Morawski (62 G. Michalak), Krawiec, Sawicki –  Orłowski.
KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Kasiński, Fryzowicz (90+7 Szymik), D. Wacławczyk (65 Hempel), Dziedzina – Karmelita (71 Karpiński), Sworacki, Magdziak, Galas (60 Famulski), Bancewicz – Szuszkiewicz.

W spotkaniu 29. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej KGHM Zagłębie II Lubin pokonało Ślęzę Wrocław 2:1 (1:1). Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kamil Mańkowski (3. min), Zagłębie odpowiedziało trafieniami Luisa Carlosa (17. min) oraz Artura Siemaszki (82. min).

Zagłębie II - Hładun, Bonecki, Kowalski-Haberek, Jończy, Azikiewicz, Luis Carlos (78'Gołębiewski), Mucha, Jagiełło, Błąd, Szymankiewicz (75'Siemaszko), Sobków (89'Morys).

Piast Żmigród przegrał z Miedzią II Legnica 1:2 w rozegranym dzisiaj meczu 29 kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Wszystkie bramki zgromadzona na żmigrodzkim stadionie widownia widział w pierwszej części spotkania. Gole dla Miedzi II zdobyli Paweł Krauz i Mateusz Zatwarnicki, a honorowe trafienie dla gospodarzy odnotował Paweł Kubiak. W drugiej części meczu podopieczni trenera Grzegorza Podstawka zdominowali plac gry i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Bliscy zdobycia gola wyrównującego byli Mateusz Fedyna, Grzegorz Mazurek, czy Krystian Jajko. W 80 minucie meczu Mateusz Fedyna strzelił bramkę dla żmigrodzian, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica  1:2(1:2)

Bramki: 0-1 Krauz (12), 1-1 Kubiak (30), 1-2 Zatwarnicki (42).

Miedź II: Paweł Mucha – Rumen Trifonov, Adrian Woźniczka, Artjom Artjunin, Damian Cunowicz, Tomasz Wojciechowski (32 Adrian Wójcik), Bartosz Światły (57 Patryk Poręba), Łukasz Chodyga, Mateusz Zatwarnicki (65 Mateusz Cieśla), Kamil Zieliński, Paweł Krauz (70 Kacper Matwiejko).