Futsalowy Górnik Polkowice spadł z ekstraklasy

POLKOWICE. Górnik Polkowice przegrał z Red Dragons Pniewy 2:5 i stracił już jakiekolwiek szanse na utrzymanie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Po Akademikach z Gdańska polkowiczanie są drugim zespołem, który w przyszłym sezonie zagra w I lidze. Dla Górnika Polkowice sobotnie spotkanie z Red Dragons Pniewy było meczem ostatniej szansy. Jeśli beniaminek chciał jeszcze pozostać w grze o utrzymanie, co umożliwiły mu też inne wyniki z tego dnia, nie miał innego wyjścia jak wygrać.

Pojedynek w Polkowicach nie układał się po myśli miejscowych. Jako pierwsi wynik otworzyli rywale strzelając gola już w 4. minucie meczu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną Red Dragons 4:1. W drugiej odsłonie niewiele się działo na parkiecie. Gospodarze grali nerwowo, czego konsekwencją były żółte kartki dla miejscowych. W końcówce przy wysokim prowadzeniu gości, trener Nowak wycofał bramkarza a wstawił kolejnego gracza z pola. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego efektu bramkowego. Górnik przegrał u siebie z Pniewami 2:5.

Na 4 kolejki przed końcem polkowiczanie traca do bezpiecznej lokaty gwarantujacej pozostanie w ekstraklasie 14 punktów  a ta różnica oznacza degradację. Do końca ekstraklasowego sezonu Górnikowi Polkowice pozostaly cztery mecze: z Piastem Gliwice(lider) na wyjeżdzie, ze Słonecznym Brzeg Białystok wPolkowicach, wyjazdowy w Toruniu i na koniec domowy z Red Devills Chojnice.

GÓRNIK POLKOWICE – RED DRAGONS PNIEWY 2:5 (1:4)

Bramki: Rui Pinto (16), Sava Lutai (31) – Adrian Skrzypek (4, 20), Dawid Kubiak (13, 19), Patryk Hoły (32 k.).