Polkowiczanie liderem 3 ligi

POLKOWICE. Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice zremisowali na własnym boisku z Piastem Żmigród 0:0. Jeden punkt wywalczony na własnym terenie dał piłkarzom trenera Pedryca awans na pozycje lidera 3. ligi. A wszystko dlatego, że dotychczasowy lider Górnik Wałbrzych przegrał mecz z rezerwami Ślaska. W  niedzielę dokończenie 30 kolejki 3 ligi i mecz derbowy rezerw Miedzi z rezerwami Zagłębia( godz. 11 w Legnicy).

Do meczu z Piastem polkowiczanie przystąpili w mocno okrojonym składzie. W kadrze meczowej zabrakło aż czterech podstawowych graczy. Nie zagrali pauzujący za kartki Maciej Bancewicz i Ariel Sworacki oraz kontuzjowani Mateusz Magdziak i Robert Dziedzina. Pierwsze połowa należało do polkowiczan, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Niestety piłka nie chciał wpaść do bramki rywala.

O końcowym wyniku spotkania zadecydowały nieuznana przez arbitra bramka dla KGHM ZANAM oraz przestrzelony rzut karny przez Mariusza Szuszkiewicza. Druga połowa to mecz bez historii. Drużynom zabrakło skuteczności i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

KGHM ZANAM Polkowice - Piast Żmigród 0:0

KGHM ZANAM Polkowice: Primel - Kasiński, Szymik, Wacławczyk, Karpiński, Karmelita (90 Ptak), Szuszkiewicz, Fryzowicz (80 Zawadzki), Famulski (69 Galas), Rybarczyk (61 Bobkiewicz), Hempel

Piast Żmigród: Bilikiewicz - Gołębiewski, Niewieściuk, Kępczyński, Mazurek, Furta (90 Olikiewicz), Majbroda, Skrzypczak (76 Monasterski), Sołtyński, Kubiak (80 Zagórski), Jajko (64 Pilarski)