Górnik tylko remisuje z beniaminkiem

POLKOWICE. Po 2 wygranych na początek 3 ligi, w kolejnych meczach Górnikowi Polkowice idzie jak po grudzie. Najpierw porażka 0:2 z beniaminkiem Unią Turza Śląska a w srodę na swoim stadionie zaledwie remis 2:2(2:0) z kolejnym beniaminkiem- LZS Starowice. Jeszcze 3 miesiące temu oba zespoły dzieliły dwie klasy różnicy...

LZS Starowice Dolne to klub piłkarski, który ma siedzibę we wsi położonej w gminie Grodków w powiecie brzeskim. Starowice Dolne zamieszkuje 330 mieszkańców. Budżetów nawet nie ma co porównywać...Budżet Górnika Polkowice na 2023 rok to blisko 7 mln złotych. LZS Starowice na cały rok ma... 800 tysięcy. Już w 2020 roku Starowiczanie wywalczyli awans do 3 ligi ale zrezygnowali z grania w niej z braku pieniędzy..

Górnik Polkowice z zakontraktowanym  last minute Mariuszem SZUSZKIEWICZEM( niezbyt udana przeprowadzka do Stali Stalowa Wola) w pierwszej połowie mieli przewagę i udokumentowali ją golami Rafała Karmelity i wspomnianego Szuszkiewicza. Teoretycznie po przerwie trzeba było rywala dobić trzecim golem i spokojnie dograć do 90 minuty...

Plan dziecinnie prosty ale ku zaskoczeniu Górnik cofnął się pod własna bramkę oddając rywalom inicjatywę. Najpierw Chodziutko i w 90. min. za faul Mateusza Magdziaka w polu karnym, arbiter wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem okazał się Adam Setla .

Górnik Polkowice – LZS Starowice Dolne 2:2 (2:0)
Bramki: Rafał Karmelita 19, Mariusz Szuszkiewicz 45 – Piotr Chodziutko 79, Adam Setla 90 (k)

Górnik Polkowice: Madaliński – Magdziak, Ratajczak, Wingralek, Karmelita (75 Poręba), Bilokin, Ryś (63 Górski), Szuszkiewicz, Bajerski (75 Mazurowski), Baranowski

LZS Starowice: Korczak, Dabo (70 Gurgul), Chodziutko, Grądowski, Skowron (70 Raś), Nowosielski, Czajkowski (84 Nowosielski), Kowalczyk (70 Elton), Rakowski, Zachowicz, Wróbel