Powalczą o Puchar Prezesa Związku Pracodawców Polska Miedź

POLKOWICE.  Już 16 września br. o godz. 10.00 w Polkowicach rozpoczynamy VII Turniej Piłkarski o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Honorowy Patronat nad turniejem tradycyjnie objął Sekretarz Stanu Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów RP.
Tegoroczna edycję Turnieju organizują: Związek Pracodawców Polska Miedź wspólnie z Klubem Sportowym Górnik Polkowice, w partnerstwie z naszym członkiem - Gminą Polkowice. Partnerem głównym oraz sponsorem wydarzenia jest KGHM Polska Miedź SA.

Turniej główny to prawdziwa "wojna" pomiędzy ekipami poszczególnych zakładów wchodzących w skład KGHM a "resztą świata". Przypomnijmy, że po latach dominacji "Sier-Polu" przed dwoma laty nieoczekiwanie triumfowała drużyna Huty Miedzi GŁOGÓW w finale pokonując ZG Rudna.

Z kolei przed rokiem W półfinałach : ZG Rudna pokonała Sier-Pol 2:0 a w drugim meczu ZG Lubin bezbramkowo zremisował z PeBeKa i potrzebna była seria rzutów karnych. Ostatecznie 6:5 wygrało ZG Lubin.

W meczu o 3 miejsce PeBeKa pokonało Sier-Pol 2:1 a w wielkim finale ZG Rudna pokonała ZG Lubin 2:0.  Najlepszym bramkarzem V Turnieju Pracodawców Polska Miedź uznano podobnie jak przd rokiem Marcina ZWIERZA z ZG LUBIN. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto gwiazdę ZG Rudna - Sebastiana WOJCIECHOWSKIEGO Królem strzelców został Piotr PALCZEWSKI z ZG LUBIN.

Emocji więcej niż na boiskach ekstraklasy ale i w zakładach Grupy Kapitałowej KGHM pracuje wielu byłych zawodników boisk ekstraklasy, 1 , 2 i 3 ligi.

W 2023 roku o puchar wśród drużyn VIP powalczą przedstawiciele Związku Pracodawców Polska Miedź, służb mundurowych, samorządowców oraz księży. Natomiast o podium w Turnieju głównym walczyć będzie 18 drużyn: