Rezerwy Kuźni ograły lidera (FOTO)

KWIATKOWICE. Po 13 meczach wygranych i dwóch zremisowanych, 16 kolejka legnickiej B-klasy okazała się pechowa dla piłkarzy Krokusa Kwiatkowice głównego kandydata do awansu A-klasy. Pogromcą Krokusa okazały się rezerwy Kuźni Jawor, które na boisku w Prochowicach wygrały 1:0 (0:0). Bohaterem meczu był golkiper jaworskiej jedenastki Patryk BOREK, który bronił dosłownie jak w transie.

Krokus przeważał, ale nie potrafił wykorzystać okazji. Nawet jedenastki nie wykorzystał Waksmundzki, którego uderzenie w 26 minucie wybronił Patryk Borek. W spojenie słupka z poprzeczką trafił Komaiszko, a kilka innych dogodnych okazji i na drodze piłki do siatki stał oczywiście Borek.

Mimo naporu piłkarzy z Kwiatkowic jaworzanie szukali swoich szans w kontrach. W 75 minucie jedna z takich kontr zakończyła się powodzeniem, a do bramki Krokusa po rykoszecie trafił Łukasz Duda.

Wprawdzie w końcówce do bramki Kuźni trafił Wolak, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną... Rezerwiści Kuźni powetowali tym samym niepowodzenie sobotnie pierwszej drużyny swojego klubu.

Krokus Kwiatkowice - Kuźnia II Jawor 0:1 (0:0)
Bramka: Duda 75'

{gallery}galeria/sport/02-04-17-Krokus-Kwiatkowice-Kuznia-II-Jawor-fot-mariusz-kwapis{/gallery}