Orzeł nokautuje na "szóstkę" (FOTO)

ZAGRODNO. W cieniu szlagierowego pojedynku Przyszłości Prusice z Chojnowianką Chojnów, swoje mecze rozegrały pozostałe ekipy występujące w III grupie A-klasy. Liderem po pierwszej serii gier został Orzeł Zagrodno, nokautując przed własną publicznością Huragan Proboszczów. Zespół Krzysztofa Kaliciaka wygrał 6:1, choć pierwszy cios zadali goście, obejmując prowadzenie po celnym strzale z rzutu wolnego Adama Przydrygi.

Huragan zaczął pojedynek od mocnego uderzenia, bo już w 9. minucie Adam Przydryga przymierzył z rzutu wolnego, zaskakując Marcina Toczka. Orzeł długo nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji, ale kiedy wreszcie złapał odpowiedni rytm zepchnął gości do głębokiej defensywy. Gol wyrównujący padł po rzucie karnym podyktowanym za faul na szarżującym Damianie Kroczaku. Z jedenastu metrów, po rękach bramkarza, trafił Michał Kaliciak. W kolejnej akcji blisko powodzenia był Krzysztof Kaczyński, jednak Mirosław Bałut zdołał sparować jego uderzenie głową. W końcówce miejscowi przycisnęli, czego efektem były dwa gole do szatni. Najpierw prowadzenie Orłowi dał Damian Kroczak, a niespełna dwie minuty później podwyższył Michał Kaliciak, z najbliższej odległości dobijając wcześniejsze próby Szymona Kaliciaka.

Po zmianie stron zawodnicy Orła kontynuowali dzieło zniszczenia. Na kolejne trafienie kazali swoim kibicom czekać zaledwie cztery minuty, a wprowadzonego między słupki Patryka Sobesto pokonał Kamil Kroczak. Miejscowi raz po raz atakowali, jednak brakowało im nieco szczęścia, bo futbolówka nieznacznie chybiała celu. Wreszcie kwadrans przed końcem na strzał z dystansu zdecydował się Krzysztof Kaczyński i piłka wylądowała w bramce tuż przy słupku. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak ich dwa ataki nie sprawiły problemów Marcinowi Toczkowi. Pech nie opuszczał Szymona Kaliciaka, którego strzał najpierw sparował Sobesto, a moment później pierwszą próbę zatrzymał golkiper, natomiast dobitka trafiła w stojącego na linii bramkowej obrońcę. Skrzydłowy Orła przełamał się kilka minut przed końcowym gwizdkiem, celną główką finalizując dośrodkowanie Kamila Kroczaka. W doliczonym czasie gry w słupek trafił jeszcze Michał Kaliciak.

Po pierwszej kolejce Orzeł otwiera ligową tabelę, wyprzedzając Przyszłość Prusice dzięki większej liczbie zdobytych goli. W następnej kolejce podopieczni Krzysztofa Kaliciaka zagrała w Pielgrzymce z Fenixem, natomiast Huragan postara się o rehabilitację, na swoim terenie podejmują Nysę Wiadrów.

Orzeł Zagrodno – Huragan Proboszczów 6:1 (3:1)
M. Kaliciak 28’ (k), 43’, D. Kroczak 41’, K. Kroczak 50’, Kaczyński 75’, Sz. Kaliciak 86’ – Przydryga 9’
Orzeł: Toczek (75. Radkowski) – Markiewicz (61. Baranowski), Bielecki, Sokołowski (60. Koszelowski), Karasiński (62. Grzeszczyk), Gut (72. Raczyński), D. Kroczak (58. Miklas), Sz. Kaliciak, Kaczyński, K. Kroczak, M. Kaliciak
Huragan: Bałut (46. Sobesto) – Gawron, Jucha (46. Churaj), Kamizielak, Maciejski, D. Nowaczewski, Przydryga (80. Garliński), M. Nowaczewski, Rzeźnicki, Witkowski (88. Świtała), Sowa (71. Siwiński).

{gallery}galeria/sport/13-08-17-orzel-zagrodno-huragan-proboszczow-fot-dawid-graczyk{/gallery}