RIO Team znów zwycięski (FOTO)

ZŁOTORYJA. Po serii trzech meczów bez zwycięstwa, UKS Rio Team Złotoryja odnotowało zwycięstwo, na własnym parkiecie pokonując Franc Gardiner Polonię Świdnica. Podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego wygrali 89:82, a zwycięstwo zawdzięczają bardzo dobrej postawie w pierwszej i trzeciej kwarcie. Po ograniu świdniczan, UKS Rio Team zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Pierwsza odsłona była sporym zaskoczeniem, bo obie ekipy od razu agresywnie zaatakowały, czego efektem była zaskakująco wysoka liczba punktów. Z wymiany ciosów znacznie lepiej wyszli złotoryjanie, zwyciężając 37:23.

W drugiej kwarcie role się odwróciły i to goście ze Świdnicy zdominowali parkiet. Zaliczka UKS Rio Team topniała z każdą minutą, aż w dwóch ostatnich akcjach koszykarze Polonii objęli prowadzenie.

Przerwa zdecydowanie lepiej zrobiła miejscowym, którzy zagrali jeszcze lepiej niż w pierwszej kwarcie, pozwalając rywalowi zdobyć tylko dziewięć „oczek”. Zawodnicy Andrzeja Radziwanowskiego rzucili 24 punkty i ze sporą zaliczką przystępowali do decydującej kwarty.

W ostatniej odsłonie znów dominowali świdniczanie, lecz zdołali odrobić tylko sześć punktów i ostatecznie musieli uznać wyższość UKS Rio Team.

UKS Rio Team Złotoryja – Franc Gardiner Polonia Świdnica 89:82 (37:23; 14:30; 24:9; 14:20)