Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Młodzi rowerzyści na start! W sobotę w Rynku Mała Wstęga Kaczawy – bez opłat startowych

ZŁOTORYJA. Tego jeszcze nie było – w sobotniej Złotej Wstędze Kaczawy będą mogły wystartować na swoich rowerach również dzieci! Oczywiście w wersji wyścigu przygotowanej specjalnie dla nich. Konkurencja odbędzie się na złotoryjskiej starówce. Udział w zawodach jest bezpłatny. Na start można przybyć nawet na rowerku biegowym. Tak się tworzy rowerowa stolica Dolnego Śląska !

Młodzi rowerzyści na start! W sobotę w Rynku Mała Wstęga Kaczawy – bez opłat startowych

Organizatorzy kolarskiego weekendu na ziemi złotoryjskiej urządzali w ostatnich latach wyścigi dla dzieci podczas Bike Maratonu w Wilkowie. Najmłodsi ścigali się po niewielkiej pętli przygotowanej na trawniku pod tamtejszą szkołą. Nigdy jednak jeszcze nie było takiego wydarzenia podczas szosowego klasyka, czyli mającej kilkudziesięcioletnie tradycje Złotej Wstęgo Kaczawy.

To się zmienia w tym roku. Święto kolarstwa w Złotoryi, które współorganizuje urząd miasta, będzie tym razem dla wszystkich. Także dla najmłodszych amatorów rowerów, którzy w sobotę 8 czerwca będą mogli wystartować w Małej Wstędze Kaczawy na zaimprowizowanej w Rynku trasie, nazwanej Race Kids.

Zawody rozpoczną się o godz. 11:30 po tym, jak ostatni kolarze wyjadą na meandrującą między wygasłymi wulkanami trasę „dużej” Wstęgi . Dzieci będą mogły wystartować w kilku kategoriach wiekowych: rocznik 2018 i młodsze w grupie I, roczniki 2017-2016 w grupie II oraz roczniki 2015-2014 w grupie III. Najmłodsi rowerzyści, w wieku do 5 lat, mogą pojechać na rowerkach biegowych, dla których będzie osobna klasyfikacja.

Mała Wstęga Kaczawy odbędzie się na dystansie od 500 do 2000 m (w zależności od kategorii wiekowej). Trzech najlepszych zawodników w każdej grupie otrzyma nagrody, wezmą też udział w dekoracji na scenie, na której medale będą również odbierali dorośli kolarze. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidują dyplomy.

Do wyścigu dla dzieci można się zgłaszać w sobotę w godz. 8:00-10:30. Zapisy będą się odbywać w namiocie z napisem „Race Kids”. Udział w zawodach jest bezpłatny.

I na koniec najważniejsze: zawody są przeznaczone tylko dla dzieci wyposażonych w kask rowerowy i będących pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych.

Powiązane wpisy