Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Złotoryja gościnna dla BKT. Pierwsze koty za płoty...

ZŁOTORYJA. Bolesna inauguracja ekstraklasy w tenisie ziemnym w Złotoryi... BAZALT ZTT sprawdził możliwości zeszłorocznego triumfatora rozgrywek BKT Advantage Bielsko-Biała. Ligowy hegemon szybko sprowadził gospodarzy na ziemię... Ale pierwsze niepowodzenie o niczym nie świadczy. Celem jest zajęcie 3.miejsca w grupie. Cel realny?

Złotoryja gościnna dla BKT. Pierwsze koty za płoty...

Na inaugurację reprezentantka Polski w Billie Jean King Cup Maja Chwalińska ograła bez problemów Ewę Czapulak z ZTT, oddając jej tylko jednego gema (6:1, 6:0). Po rywalizacji kobiet kibice byli świadkami pojedynku deblowego mężczyzn. Utytułowany Łukasz Kubot, były lider światowego rankingu ATP, w parze z zawodnikiem RPA Alekiem Beckleyem tylko na początku mieli problemy w starciu z duetem gospodarzy Marcel Zieliński/Bartłomiej Roś. Ostatecznie ich przewaga nie ulegała wątpliwości i zwyciężyli 6:2, 6:1. Debel kobiet był równie jednostronnym widowiskiem. Doświadczony bielski duet Marta Leśniak i Daria Kuczer był za mocny dla pary ZTT Bajorek/Czapulak, wygrywając w dwóch krótkich setach - 6:1, 6:3. Po trzech pojedynkach wynik brzmiał 3:0 dla gości.

Meczem zamykającym spotkanie był pojedynek singlistów. Nowy nabytek BKT, zeszłoroczny Narodowy Mistrz Polski Paweł Juszczak, stoczył zaciętą, stojącą na wysokim poziomie batalię z faworytem gospodarzy Marcelem Zielińskim. Pierwszy odsłona meczu odbywała się całkowicie pod dyktando Juszczaka i zakończyła się jego zwycięstwem 6:1. W drugiej Zieliński odrobił stratę seta, a o końcowym wyniku decydował super tie-break. W nim lepszy okazał się Juszczak (10-7). BKT odniósł przekonywujące zwycięstwo, potwierdzając swoje mistrzowskie aspiracje w trzecim sezonie z rzędu.

Meczowi w Złotoryi towarzyszyło ogromne zainteresowanie kibiców. 

BAZALT ZTT Złotoryja – BKT Advantage Bielsko-Biała 0:4

Powiązane wpisy