Złotoryjanka mistrzynią Polski w tenisie ziemnym

ZŁOTORYJA. Ewa CZAPULAK z dwoma medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski U 23. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w grze deblowej zawodniczka Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego wywalczyła w parze z Adą Piestrzyńską z WTS DeSKI Warszawa w finale pokonując parę Rozalia Gruszczyńska i Zuzanna Kubacha obie AZS Poznań 6/3 7/6 (5).

Drugi medal podopiecznej trenera Mariusza Czernatowicza to brąz w grze mieszanej w parze z Mateuszem Kułakowskim AZS Poznań. Para Czapulak Kułakowski rozstawiona z nr 3 w 1/8 miała wolny los w ćwierćfinale pokonała parę Emilia Durska (CKT) i Marcin Żarski (KT Górnik Bytom) 3/6 6/4 10/2, o finał przegrała z parą Zuzanna Kubacha (AZS Poznań) i Kacper Szymkowiak (UKS SK Wrocław) 1/6 1/6. Mniej szczęścia miał Mateusz Błaszczyk ZTT, który przegrał w I rundzie z Mikołajem Lisem 2/6 0/6.

Na półmetku LOTTO SUPER Ligi drużyna BAZALT ZTT Złotoryja po dwóch porażkach 0-4 z BKT Advantage Bielsko-Białą i WKS Grunwaldem Poznań 2-3, szykuje formę na mecz wyjazdowy do Zielonej Góry 27.07. i 3.08. do Łodzi.