Miedź II boleśnie zweryfikowała Górnika Złotoryja (FOTO)

ZŁOTORYJA.  W środowe popołudnie drużyna Miedzi II Legnica zmierzyła się z Górnikiem Złotoryja w ramach półfinału Dolnośląskiego JAXAN Pucharu Polski. Zielono-niebiesko-czerwoni na wyjeździe pokonali drużynę ze Złotoryi 4:0. Powiedzieć, że rozgrywki okręgowego Pucharu Polski toczą się pod dyktando rezerw Miedzi to jakby...nic nie powiedzieć. To 4 z rzędu finał Miedzi II w Pucharze Polski i ogromne nadzieje na triumf. Przed rokiem w karnych legniczanie ulegli Górnikowi Polkowice ale w lutym 2025 roku takiego scenariusza w Miedzi nikt nie przewiduje. I nie dlatego, że w finale ni zagra jedenasta z Polkowic...

Od samego początku "Miedzianka" panowała nad spotkaniem i próbowała stwarzać sobie sytuacje, jednak ostatecznie bez skutecznej finalizacji.
W 25. minucie po podaniu z prawej strony akcję zamknął Hubert Krawczun. Cztery minuty później, w 29. minucie, dobrze rozegraną akcję wykończył Michał Kaczmar. W 42. minucie zrobiło się bardzo groźnie pod naszą bramką, ale świetną interwencją wykazał się Filip Chadała. W ostatniej akcji pierwszej połowy znakomity strzał w kierunku lewego słupka oddał Jan Leończyk.

Druga połowa również przebiegała pod kontrolą zespołu Miedzi. W 51. minucie, po zamieszaniu w polu karnym i strzale Kacpra Józefiaka, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Górnika. W 67. minucie Wiktor Wawrzyniak oddał bardzo dobry strzał na bramkę, jednak bramkarz zdołał odbić piłkę nad poprzeczką. Kilka chwil później w poprzeczkę trafił Jan Leończyk, który w 72. minucie pewnym strzałem po ziemi pokonał golkipera Górnika. W 84. minucie, po wejściu w pole karne, pewnym strzałem wynik ustalił Marcin Umnicki.

Lekko, łatwo i przyjemnie - tak w skrócie skomentować można półfinał PP. Legniczanie nie usieli sięgać po swojego asa-snajpera Szymona Skrzypczaka, który cały mecz grzał ławkę rezerwowych. Dla Górnika awans do finału byłby splendorem ale zdecydowanie ważniejsza jest liga. Fakt, że tylko czwarta, którą boleśnie zweryfikował czołowy zespół 3 ligi.

Górnik Złotoryja - Miedź II Legnica 0:4 (0:2)

Bramki: Hubert Krawczun (25'), Michał Kaczmar (29'), Jan Leończyk (72'), Marcin Umnicki (84')

Górnik: 1. Mikołaj Podolak - 3. Michał Rozmus (46' 17. Mateusz Poparda), 5. Marcin Franczak, 6. Mykola Maliutin (46' 20. Łukasz Chodyga), 8. Jakub Dziaszyk (4. Szymon Potaczek), 9. Tymoteusz Wąsiewski (67' 14. Radosław Brewko), 11. Mateusz Jaros, 19. Mateusz Firlej (77' 15. Kacper Karnasiewicz), 33. Brajan Kułakowski (46' 10. Jakub Tycel), 82. Tomasz Dyr, 97. Dominik Plebaniak (59' 7. Mateusz Dudzic)

Miedź II: 77. Filip Chadała - 3. Jan Leończyk, 6. Adam Czornij (68' 5. Jakub Kaczemba), 7. Louis Poznański, 8. Mateusz Ciapa (75' 15. Karol Maszało), 11. Błażej Żarkowski, 13. Kacper Józefiak, 14. Emmanuel Okoh (60' 24. Marcin Umnicki), 17. Hubert Krawczun (75' 10. Marcin Manikowski), 18. Michał Kaczmar (60' 16. Miłosz Stępnik), 19. Igor Maliszewski (60' 3. Jan Leończyk), 25. Wiktor Wawrzyniak.

sędziował: Marcin Nawracaj z Lubina