Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Co lepsze leasing czy kredyt?

Uwielbiasz podróże samochodem i szukasz nowego pojazdu, który nie zawiedzie Cię na drodze? Nie masz wystarczająco dużo gotówki, aby kupić model prosto z salonu? Nic straconego – teraz możesz sfinansować zakup auta kredytem samochodowym. Jednak istnieje także inna możliwość pozyskania nowego pojazdu, a jest nią leasing konsumencki. Zastanawiasz się, która opcja jest lepsza? Sprawdź.

Co lepsze leasing czy kredyt?

Czym jest leasing konsumencki?

Leasing konsumencki to oferta skierowana do klientów indywidualnych, którzy nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Jest to forma umowy cywilno-prawnej, która zostaje zawarta pomiędzy właścicielem dzierżawionego samochodu, czyli firmą leasingową, a przyszłym użytkownikiem pojazdu.

W jej ramach leasingobiorca zobowiązuje się:
• wnieść wkład własny – zazwyczaj wynosi on kilka procent wartości auta,
• opłacać co miesiąc raty leasingowe – ich wysokość zależy od ustaleń firmy leasingowej,
• korzystać z pojazdu według określonych zasad, czyli np. nie przekraczać wyznaczonego limitu kilometrów i nie oddawać pojazdu do kierowania osobom trzecim.

Po zakończeniu umowy użytkownikowi przysługuje prawo do wykupienia samochodu za 1% jego wartości.

Więcej szczegółów na temat leasingu konsumenckiego znajdziesz np. tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/sie-bardziej-oplaca-leasing-kredyt-samochod/.

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy jest produktem bankowym dla osób, które chcą kupić auto na własność. W ramach tej oferty można pożyczyć do 250 tysięcy złotych, a płatność rozłożyć nawet na 120 miesięcy. Dzięki temu można zostać właścicielem nowego auta bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Jednak kredyt samochodowy ma kilka wad.
• Auto stanowi formę zabezpieczenia umowy, np. poprzez przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu lub zastaw rejestrowy – zatem kiedy przestaniesz spłacać raty, przejdzie na własność banku.
• Obowiązkiem właściciela jest zakup ubezpieczenia AC, a następnie scedowanie go na bank przez cały okres trwania umowy – w efekcie tego po wystąpieniu szkody to kredytodawca otrzyma odszkodowanie, a nie Ty.
Jednak kredyt samochodowy nie jest pozbawiony zalet. Skorzystaj z niego, jeśli chcesz korzystać z pojazdu w dowolny sposób – w umowie nie ma limitu kilometrów ani zakazu naprawy np. u prywatnego mechanika, tak jak w przypadku leasingu konsolidacyjnego.

Gdzie znaleźć korzystny kredyt samochodowy?

Znalazłeś upragniony model samochodu i chcesz mieć go na własność? Zdecyduj się na kredyt na auto w finanse.rankomat.pl. Na stronie znajduje się czytelna i prosta w obsłudze porównywarka ofert z różnych banków. Aby poznać ich szczegóły, wystarczy że:
• rzetelnie uzupełnisz formularz – pamiętaj, żeby podać prawdziwe dane. Dzięki temu otrzymasz konkretne oferty wraz z ceną i warunkami;
• porównasz wszystkie kredyty – sprawdź nie tylko wysokość raty, ale także całkowity koszt kredytu. Dzięki temu dowiesz się, która oferta jest najtańsza;
• wybierz najlepszą propozycję dla Ciebie i dokończ uzupełnianie formularza – podaj prawdziwe dane kontaktowe, aby pracownik mógł się z Tobą skontaktować i dokończyć procedurę kredytową.

Wybór pomiędzy kredytem a leasingiem nie jest łatwy. Dokładnie przeanalizuj „za” oraz „przeciw” i podejmij świadomą decyzję.