Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Lotnisko do LSSE, ale wciąż miasta

LEGNICA. Jeszcze na majowej sesji rady miejskiej odbędzie się głosowanie w sprawie powiększenia Legnickiej Specjalnej Stref Ekonomicznej o obszar byłego lotniska w Legnicy.

Lotnisko do LSSE, ale wciąż miasta

 

- Już znacznie wcześniej deklarowałem, że będziemy dążyć do takiego właśnie rozwiązania – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski, i dodaje: – Jest tym również zainteresowana LSSE oraz właściciel sąsiednich gruntów, czyli Agencja Własności Rolnej. Mam nadzieję, że również rząd przychyli się do tego racjonalnego i korzystnego dla wszystkich stron rozwiązania.

Włączenie obszaru byłego lotniska do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to "bonus" dla potencjalnych inwestorów.

- Objęcie terenów strefą podnosi atrakcyjność tego terenu, bo "dokładamy" tym samym grupę potencjalnych inwestorów, którzy chcieliby korzystać z dobrodziejstw bycia w strefie. Nie wyklucza to jednak możliwości inwestowania przez tych, którzy nie chcą działać w w ramach stref ekonomicznych.

Gospodarz Legnicy wyjaśniał też, że teren byłego lotniska, nawet, gdy już zostanie włączony do strefy ekonomicznej, w dalszym ciągu pozostanie własnością miasta.

- Miasto nadal dysponuje tym gruntem i to ono będzie czerpało korzyści z jego inwestycyjnego zagospodarowania - mówił prezydent Legnicy.

Zgodnie z prezydenckim projektem uchwały do LSSE miałoby wejść 111 hektarów byłego lotniska i ponad 20 hektarów gruntu należącego do Agencji Nieruchomości Rolnych.

Nawet jeśli rada miejska przegłosuje uchwałę - to dopiero początek drogi. Ostateczna decyzja o poszerzeniu granic LSSE należy do rządu.