Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Grafen produktem przyszłości

LEGNICA. Legnicki Klub Biznesu, Nano Carbon oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców organizują w hotelu Sękowski konferencję poświęconą grafenowi. Właściwości, metody produkcji i możliwości zastosowań grafenu w skali przemysłowej – to tematy,które m.in. zostaną zaprezentowane podczas spotkania.

Grafen produktem przyszłości

Celem spotkania jest prezentacja obecnego stanu wiedzy na temat zastosowań grafenu. W czterech panelach dyskusyjnych zostaną przedstawione naukowe, przemysłowo – produkcyjne oraz biznesowe zagadnienia związane z grafenem. Materiałem, który może stać się polskim przebojem eksportowym.

O produkcji grafenu w Polsce i jego zastosowaniu mówić będzie Jacek Augustyn, wiceprezes zarządu Nano Carbon Sp. z o.o. Słuchacze dowiedzą się, czym jest grafen, jakie są jego właściwości i jak przebiega produkcja. Jacek Augustyn opowie także o perspektywach rozwoju badań nad grafenem w Polsce. Dolny Śląsk ma już swój dorobek w badaniu grafenu. We Wrocławiu trwają prace m.in. nad zastosowaniem powłoki grafenowej w stentach naczyniowych. Dodatek grafenu może spowodować, że urządzenia medyczne takie jak stenty, sztuczne zastawki serca, cewniki czy elektrody stymulujące będą lepiej tolerowane przez organizm. Zespół naukowców, pracujących nad zastosowaniem grafenu w urządzeniach medycznych, kierowany jest przez dr Dariusza Białego z Uniwersytetu Medycznego oraz profesora Wiesława Stręka z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we
Wrocławiu.

Organizatorem konferencji, która odbędzie się w dniach 31.05.2017- 01.06.2017 w Hotelu Sękowski w Legnicy, jest Legnicki Klub Biznesu, współorganizatorem - dystrybutor grafenu Spółka Nano Carbon, której udziałowcem jest KGHM Polska Miedź S.A.

Patronat naukowy sprawują Politechnika Wrocławska, Politechnika Rzeszowska, Polskie Towarzystwo Trybologiczne i Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych. Kontaktom z biznesem patronuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. W konferencji wezmą udział przedsiębiorcy, naukowcy, przedstawiciele władz lokalnych oraz władz centralnych.