Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Prezydent odpowiada na wasze pytania

Za nami już kolejna tura cyklu "Zadaj pytanie prezydentowi". Prezentujemy kolejne pytania od Państwa, które za naszym pośrednictwem przekazaliśmy prezydentowi Legnicy Tadeuszowi Krzakowskiemu. Dziś prezentujemy odpowiedzi. Przypominamy, że co tydzień zadajemy dwa pytania. Chcesz się czegoś dowiedzieć? Napisz pytania na adres e-mail redakcja@e-legnickie.pl

Prezydent odpowiada na wasze pytania

Pytanie nr 1

Panie Prezydencie, pytałem niedawno o nowe oświetlenie uliczne na terenie lotniska, ale jak widzę obecnie wokół biura SAG jest pełno latarni, a są włączone tylko dwie przy samym wejściu, rozumiem że to oszczędność? Dałoby radę uruchomić pozostałe?

Odpowiedź prezydenta Tadeusza Krzakowskiego:
Przekażę prezesowi SAG-u, by rozważył możliwości uruchomienia dodatkowych latarni w tym rejonie, żeby przechodnie czuli się bezpiecznej. Oczywiście, trzeba też wziąć pod uwagę względy ekonomiczne, bo wpływają one na koszty funkcjonowania tej spółki komunalnej. Natomiast w przypadku ulicy Hangarowej włączanie całego oświetlenia może być niecelowe ze względu na mały ruch. Można też spokojnie korzystać z ul. Myrka.

Pytanie nr 2

Czy władze Legnicy planuję dołączenie Osiedla Kartuzy do ciepłowni miejskiej lub przewidują stosowania ulg za zmianę ogrzewania węglowego na elektryczne i nie chodzi o zwrot kosztów montażu, ale niższe ceny za prąd ??? Odpowiedź prezydenta Tadeusza Krzakowskiego:

To nie są decyzje należące do miasta. Tym zajmują się WPEC i firmy energetyczne. Ponad 50 proc. mieszkań na Kartuzach należy do osób prywatnych. Jeśli zdecydują się one na zmianę sposobu ogrzewania, to myślę, że można się porozumieć z firmą WPEC. Miasto realizuje natomiast program KAWKA. Dopłacamy do wymiany tradycyjnych pieców na paliwo stałe na systemy ekologiczne po to, by obniżyć emisję szkodliwych dymów i CO2. Zachęcam do wymiany, bo można skorzystać z 45-procentowej dotacji do kosztów inwestycji. Kwotowo może to być nawet 5 tys. zł, a we wspólnotach do 10 tysięcy. Pan zastrzega się, że nie chodzi mu o ten program, ale może jednak warto do niego przystąpić.