Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Z Mongolii do Legnicy

LEGNICA.  Z kurtuazyjną wizytą w Legnicy przebywał Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Mongolii w Polsce, Bataa Nemekh. W Ratuszu spotkał się m.in. z zastępcą prezydenta miasta Jadwigą Zienkiewicz, a także przedstawicielami gminy i Fundacji Ochrony Przyrody i Rozwoju Turystyki FOPiT GOBI z Legnickiego Pola.

Z Mongolii do Legnicy

Pan ambasador pełni swą dyplomatyczną misję w naszym kraju od września 2015 r. Odwiedziny w Legnicy są częścią jego podróży po południowej i zachodniej Polsce. Dziękując za bardzo gościnne przyjęcie, podkreślał wyjątkową urodę Legnicy, którą nazwał polskim Cambridge.

Obie strony spotkania były zainteresowane nawiązaniem współpracy gospodarczej i kulturalnej. Podczas rozmowy z panią wiceprezydent padła propozycja partnerstwa z jednym z mongolskich miast.

Ambasador Mongolii wyraził chęć udziału w organizowanym w Legnicy Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Świat pod Kyczerą”. Był też żywo zainteresowany Piknikiem historycznym i inscenizacją Bitwy pod Legnicą, które to wydarzenia odbędą się w Legnickim Polu w dniach 1-2 maja 2016 r. Chcąc promować tradycyjną i współczesną kulturę Mongolii, zaproponował dołączenie do programu przygotowanego przez GOKiS z Legnickiego Pola dwugodzinnego pokazu łucznictwa konnego, wykład profesora Mongolistyki z Uniwersytetu Warszawskiego oraz wystawę fotograficzną. Padła też propozycja zaprezentowania tej wystawy w legnickim Muzeum Miedzi.

Przypomnijmy, że przed dwoma laty odwiedził Legnicę i spotkał się z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim poprzedni ambasador Mongolii, Adiya Ganbaatar.