Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jak szpital zagospodaruje swój teren?

 LEGNICA. Duża placówka na potężnym terenie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy dysponuje 20 ha działką, na której w ostatnim czasie powstał covidowy szpital modułowy i lądowisko dla helikopterów. Co z resztą terenu?

Jak szpital zagospodaruje swój teren?

- Mamy dużo pomysłów związanych z zagospodarowaniem tych terenów, natomiast w tej chwili koncentrujemy się na działalności podstawowej. Obecnie jesteśmy w końcowych etapach faz przygotowawczych kilku kluczowych dla nas inwestycji a mianowicie: remont bloku porodowego, nadbudowa bloku operacyjnego, stworzenie od podstaw oddziału zakaźnego i onkologii klinicznej. To są cztery potężne inwestycje, każda z nich jest warta od kilkunastu milionów wzwyż i to jest teraz nasz priorytet - mówi Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Pytanie o zagospodarowanie terenu zrodziło się, gdy szpital św. Łukasza w Bolesławcu ogłosił, że jeszcze w tym roku chce ruszyć z budową na swoim terenie miniosiedla z mieszkaniami dla seniorów. Za odpowiednią opłatą starsze osoby będą tam miały nie tylko lokum, ale i bezpośredni dostęp do lekarzy, rehabilitantów czy tzw. asystentów mieszkań, którzy dbać będą o zakupy, a nawet o organizację wycieczek czy wypadów do teatru, kina czy na basen. Będzie to prawdopodobnie pierwsza taka inwestycja w Polsce.