Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Technologie dla szpitali i ich finansowanie (FOTO)

LEGNICA. W jaki sposób pozyskać fundusze na programy w służbie zdrowia, czy nowoczesne systemy mogą wspomóc czy zaszkodzić współczesnej służbie zdrowia?
Tego było można dowiedzieć się podczas konferencji „Innowacyjne rozwiązania na rzecz służby zdrowia  – finansowanie, rozwiązania technologiczne, programy i projekty" zorganizowanej przez Związek Pracodawców Polska Miedź we współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. - Seminarium przeznaczone jest w szczególności do dyrektorów placówek zdrowotnych – szpitali, przychodni, laboratoriów, a także kierowników ośrodków POZ Województwa Dolnośląskiego, samorządowców, osób zarządzających w JST, menedżerów i kadry zarządzającej w służbie zdrowia; dyrektorów IT, dyrektorów finansowych, menedżerów działów rozwoju i innowacji, planowania i zarządzania procesami, liderów zmian, innowatorów, ekspertów technologicznych. Jednym słowem wszystkich pracodawcy z obszaru służby i ochrony zdrowia - tłumaczył idee konferencji Piotr KARWAN, radny Sejmiku Dolnośląskiego i zarazem wiceprezes zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź. - Celem organizowanego przez nas spotkania jest wymiana doświadczeń, dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami, zaproszonymi gośćmi i prelegentami. Wierzę, że pozyskane informacje o źródłach finansowania rozwiązań na rzecz służby zdrowia i zaprezentowane innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony zdrowia, zostaną wykorzystane w praktyce w szpitalach i ośrodkach zdrowia w naszym regionie.

Technologie dla szpitali i ich finansowanie (FOTO)

- Innowacje i rozwój są w DNA naszej spółki, dlatego cieszę się na kolejne wspólne przedsięwzięcie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Związku Pracodawców Polska Miedź. To również okazja do budowania historii Centrum Konferencyjnego LSSE, które jest miejscem nie tylko do wymiany dobrych pomysłów, ale też wsparcia. Ciekawi prelegenci to gwarancja wartościowych informacji, które mogą przynieść pozytywne skutki, zarówno dla rozwoju placówek medycznych w Legnicy i okolicach, jak i dla dobra mieszkańców Dolnego Śląska – akcentował Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Konferencja rozpoczęła się od odczytania specjalnego listu do uczestników konferencji od Marszałek Sejmu Elżbiety WITEK, który odczytała Marta WISŁOCKA, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź i zarazem Przewodnicząca rady Miejskiej w Legnicy.

- Kiedyś nowe technologie w służbie zdrowia stanowiły dla mnie science fiction - mówiła Anna PŁOTNICKA -MIELOCH, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, która nie "pochwaliła się", że od pewnego czasu stoi na czele Związku Pracodawców Szpitali Dolnośląskich skupiającego 16 największych podmiotów dolnośląskiej służby zdrowia. - Nowoczesne rozwiązania w medycynie mogą skutecznie wspierać pracę personelu w diagnostyce i stanowić cenne uzupełnienie relacji lekarza i pacjenta, kluczowej w procesie leczenia. Sztuczna inteligencja oraz IoT może być potężnym sprzymierzeńcem medycyny. Wirtualna obsługa pacjenta to nie przyszłość, a rzeczywistość, z którą będą musiały się zmierzyć wszystkie nowoczesne placówki. I nie ukrywam, że jako legnicki szpital chcemy iść w tym kierunku.

Podczas seminarium będzie można poznać nowoczesne systemy takie jak: ITEO – HelloBot – bot głosowy do automatyzacji połączeń i kampanii telefonicznych; OneConnect – narzędzie dyspozytorskie do zarządzania, nagrywania, translacji do tekstu oraz integracji dowolnego źródła połączeń głosowych., TECHMO – wykorzystanie voicebotów w automatyzacji obsługi osób dzwoniących; Wykorzystanie narzędzi głosowego rozpoznawania symptomów niektórych chorób; Wykorzystanie narzędzi dyktowania do przyspieszenia zapisu dokumentacji medycznej czy system Sky gate – zastosowania OpenAI w usprawnieniu procesów wewnętrznych szpitali.

Uczestnicy poruszali istotne sprawy dotyczące nowych technologii w służbie zdrowia  jak i rozmawiano o finansowaniu nowych projektów. 

Fot. Zbigniew Jakubowski