Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Konwencja PiS. J.Śliwńska-Łokaj niczym Rocky Balboa (FOTO)

LEGNICA. W hotelu Qubus odbyła się konwencja wyborcza, na której zaprezentowano kandydatów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości: do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Rady Powiatu Legnickiego, na urząd Prezydenta Legnicy oraz Rady Miejskiej Legnicy. Na konwencji przedstawiono także i omówiono program wyborczy. Obecna na konwencji poseł Elżbieta WITEK nie zostawiła przysłowiowej suchej nitki na koalicyjnym rządzie Donalda TUSKA wyliczając nie zrealizowane obietnice przedwyborcze Koalicji Obywatelskiej. - Czy chcecie żeby Donald Tusk ponownie oszukał Polaków, jak to uczynił przy okazji wyborów do Sejmu i Senatu - pytała zebranych b .Marszałek Sejmu. Reakcji sali nie trudno było przewidzieć...
W stylu fighterskim przy akompaniamencie z filmów o Rocky Balboa i w pięściarskich rękawicach na scenę weszła owacyjnie witana Joanna ŚLIWIŃSKA-ŁOKAJ, kandydatka na prezydenta Legnicy.

Konwencja PiS. J.Śliwńska-Łokaj niczym Rocky Balboa (FOTO)

Na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanej w czwartkowe popołudnie pojawili się zarówno kandydaci, sympatycy jak i mieszkańcy Legnicy, mieszkańcy regionu. Elżbiecie WITEK towarzyszyła eurodeputowana Anna ZALEWSKA. Wyborze show z werwą prowadzili: Justyna BARLIK kandydatka do Rady Miasta i Grzegorz GAPSKI kandydat do Rady Powiatu.

- Jestem przekonana, że w Legnicy będzie II tura wyborów prezydenckich i, że znajdę się w tej wyborczej dogrywce - powiedziała Joanna ŚLIWIŃSKA-ŁOKAJ. - Swój optymizm opieram na świetnie przeprowadzonej przez moją drużynę kampanię wyborczą. I jestem pewna, że zrobimy świetny wynik. Przeprowadziliśmy tysiące rozmów z legniczanami, z których wyłonił się obraz zaniedbań w naszym mieście. Zaczynając od tych tragicznych dziurawych dróg a kończąc na fatalny stanie miasta. To akcentowali wszyscy nasi rozmówcy bez względu na poglądy polityczne. Powiem to mocno: dało się odczuć potrzebę kompleksowej zmiany w zarządzaniu miastem. Legnica jest mocno, ale to mocno zaniedbana. Widzę możliwość realną, że wiosenny wiatr odnowy zakończy etap rządów Tadeusza Krzakowskiego. Legnica dorosła do tego aby rządziła nią kobieta. Proszę pamiętać, że od wielu lat jestem przedsiębiorcą i zarządzanie znad od podszewki. Myślę, że jeżeli nie wygram w I turze, to w wyborczej dogrywce zmierzę się z Maćkiem Kupajem. Nie dzielę jednak skóry na niedźwiedziu więc nie odpowiem tu i teraz kto w Urzędzie Miasta będzie piastował stanowiska moich zastępców. Jak wygram to dowiecie się państwo o tym bardzo szybko. Co do Rady, to chcielibyśmy jako drużyna PiS zdobyć 8-9 mandatów radnych co dałoby nam prawo tworzenia koalicji na rzecz rozwoju Legnicy.

- Na podstawie marzeń, które mam w sercu i tych wielu rozmów, które przeprowadziłem z mieszkańcami Zagłębia Miedziowego stworzyłem program. Program dla Zagłębia Miedziowego, program dla Legnicy, Lubina, Polkowic czy Głogowa ale i Złotoryi, Chojnowa czy Prochowic. Żeby nasz region, region Polskiej Miedzi był takim miejscem w którym chcemy bezpiecznie mieszkać, w którym chcemy się dobrze czuć i do którego chcą wracać nasze dzieci. Chciałbym, żeby te wszystkie umiejętności, te zasoby intelektualne, które zdobywają na studiach mogły wykorzystać właśnie tutaj, w regionie, które bardzo mocno jest w moim sercu. W Zagłębiu Miedziowym, które kocham i które chciałbym, żeby jak najlepiej się rozwijało. Fundamentem mojego programu są pragnienia i marzenia wszystkich mieszkańców- zapewniał podczas konwencji radny Sejmiku Paweł KURA ubiegający się o reelekcję.

- Będziemy kontynuować politykę rozpoczętą w sejmiku dolnośląskim i wspierać wszystkie gminy Dolnego Śląska. Mam nadzieję, że tak jak do tej pory będziemy docierać do wszystkich powiatów. Rozwijaliśmy i nadal chcemy rozwijać komunikację kolejową, sieć dróg rowerowych. Będziemy remontować drogi, zamierzamy przeznaczać pieniądze dla sołectw, by mogły same decydować co zrobić na swoim terenie, czy dla straży pożarnych oraz na drogi dojazdowe do pól. Tworząc koalicję w Sejmiku Dolnego Śląska przez ponad 5 lat pokazaliśmy, że można sprawnie przyczyniać się do rozwoju regionu - dodał radny Sejmiku Piotr KARWAN, lider listy PiS do Sejmiku.

Starosta Legnicki Adam BABUŚKA przypomniał, że 5,5 roku wstecz Powiat Legnicki był mocno zadłużony, bez perspektyw na rozwój. - Wsparcie rządu Zjednoczonej Prawicy, koalicja we władzach powiatu z PSL sprawiły, że zredukowaliśmy zadłużenie, mamy obecnie rekordowy budżet i rekordowe nakłady na inwestycje. Niedzielne wybory musimy wygrać aby ten kierunek zmian w powiecie legnickim utrzymać - mówił Adam BABUŚKA.

Fot. Ewa Jakubowska