Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Agresywna kobieta skakała po autach

LEGNICA. Wgniecenia i zarysowania na karoserii, powyrywane wycieraczki, stłuczona szyba- to efekty szaleńczego zachowania 22-latki, która w nocy z soboty na niedzielę uszkodziła 8 samochodów zaparkowanych przy jednej z legnickich ulic.

Agresywna kobieta skakała po autach

Irracjonalne zachowanie w środku nocy musiało zwrócić uwagę. I zwróciło. W nocy z soboty na niedzielę, po godz. 1:00 oficer dyżurny legnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że młoda kobieta niszczy zaparkowane przy ul. Środkowej pojazdy.

- Jak się okazało na miejscu, 22-letnia mieszkanka Legnicy, nie karana wcześniej, silnie pobudzona i agresywna krzycząc skakała po pojazdach, wyrywając wycieraczki, rozbijając szyby i rysując powłokę lakierniczą w zaparkowanych przed drodze samochodach. Kobieta uszkodziła łącznie 8 pojazdów - informuje Anna Tersa z legnickiej policji.

Kobieta została zatrzymana dzięki obywatelskiemu ujęciu. Jeden z mieszkańców powstrzymał 22-latkę przed dalszą dewastacją aut i czekał z nią na przyjazd policjantów.

- 22-latka nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Obecnie wykonywane są z nią czynności. Straty na szkodę osób pokrzywdzonych są dopiero szacowane - dodaje Anna Tersa.

Za zniszczenie mienia kobiecie grozić może do 5 lat więzienia.