Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

B. Rodak pozostanie bezstronny w wyborczej dogrywce (FOTO)

LEGNICA. Nie został prezydentem Legnicy, jego wyborcza drużyna nie zdobyła żadnego mandatu radnego, a mimo to Bartłomiej RODAK ma wielkie powody do satysfakcji. - Od władzy został odsunięty Tadeusz Krzakowski, a to było moim celem i w jakimś stopniu do tego się przyczyniłem - mówił podczas konferencji prasowej Bartłomiej RODAK.

B. Rodak pozostanie bezstronny w wyborczej dogrywce (FOTO)

Zdobycie poparcia 3812 legniczan sprawiło, że z pewnością na jego rekomendacji zależałoby zarówno Maciejowi Kupajowi, jak i Joannie Śliwińskiej-Łokaj. I dla obojga pozostanie to jedynie w sferze marzeń. Bartłomiej RODAK - jak o sobie mówi" serce mam po lewej stronie, ale z przekonania jestem BEZPARTYJNY" - pozostanie w wyborczej dogrywce w Legnicy osobą BEZSTRONNĄ.

– Pozostanę bezstronny. Doceniam kredyt zaufania, jakim obdarzyło mnie i moich ludzi tysiące legniczan. Zagłosowali na projekt obywatelski, bezpartyjny, więc nie chcę teraz sugerować im poparcia kandydata jednej lub drugiej partii. Natomiast gorąco apeluję do moich wyborców o pójście do urn 21 kwietnia, by nie roztrwonić kapitału, który objawił się w I turze wyborów – powiedział Bartłomiej Rodak.

Bartłomiej RODAK to swojego rodzaju fenomen polityczny minionych miesięcy. Jesienią walcząc o mandat posła z listy Bezpartyjnych Samorządowców uzyskał poparcie zaledwie 148 wyborców.

W wyborach samorządowych, jako kandydat do fotela prezydenta Legnicy, uzyskał 3812 głosów wyborców, a walcząc o mandat radnego na Rodaka zagłosowało 594 legniczan, czyli blisko stu więcej niż na Krzakowskiego chcącego być radnym. Na KWW Legnica Od Nowa oddano ponad 3000 głosów w wyborach do Rady Miasta. Fenomen Rodaka polega też i na tym, że uzyskał poparcie większe niż 11 z nowo wybranych radnych. Projekt obywatelski z takim poparciem aż głupio byłoby "schować do szuflady". I schowany nie będzie.

Na konferencji prasowej Bartłomiej Rodak zdradził swoje dalsze plany samorządowe:

- Powołujemy do życia stowarzyszenie LEGNICA OD NOWA. Chcemy być aktywnym uczestnikiem życia publicznego, nową władzę obiektywnie recenzować, a kiedy będzie potrzeba, współpracować – zdradził Bartłomiej Rodak.- Otworzymy ogólnie dostępną siedzibę Stowarzyszenia, w której będziemy pomagać legniczanom w różnych sprawach. Legniczanie uzyskają w nim nieodpłatną pomoc prawną, w zakresie prawa budowlanego czy przepisów dot. organizacji pozarządowych.

Jedno jest pewne: de facto przegrane wybory nie oznaczają "samorządowej śmierci" Bartłomieja RODAKA i jego obywatelskiego projektu Legnica Od Nowa. 

Powodzenia!

Fot.Zbigniew Jakubowski