Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ogromne zainteresowanie targami (FOTO)

LEGNICA. Prawdziwe tłumy młodych ludzi pojawiły się dziś w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, W jednym miejscu można było zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną, a to przy podejmowaniu decyzji co do dalszej drogi kształcenia - bezcenne.

Ogromne zainteresowanie targami (FOTO)

Legnickie Prezentacje Edukacyjne organizowane przez Collegium Witelon to jedne z największych w regionie targów tego typu.

- Organizujemy po raz 15. Legnickie Prezentacje Edukacyjne. Jak co roku gromadzimy tutaj szkoły ponadpodstawowe, szkoły wyższe oraz instytucje i pracodawców. Co roku gościmy tu prawdziwe tłumy. Młodzież chce znać ofertę edukacyjną, a tu ma ją zgromadzoną pod jednym dachem na w jednym miejscu - mówi Monika Pietrzak, z-ca kier. działu rozwoju, promocji i wydawnictw Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

- Na pewno takie targi są pomocne, bo młodzież w tym wieku najczęściej jeszcze nie umie sama przepracować tematu, a tu zobaczą, poznają zasady rekrutacji, porozmawiają ze starszymi kolegami z innych szkół i dowiedzą się konkretów, co może im pomóc przy wyborze szkoły - potwierdza Bil, wychowawczyni ósmoklasistów ze szkoły w Rzeszotarach.

Uczniowie szkół średnich i reprezentanci szkół wyższych na różne sposoby chwalili się swoją ofertą. Można było położyć się na leżankę u fizjoterapeuty, nauczyć udzielania pierwszej pomocy u przyszłego strażaka, czy spotkać ucznia w kombinezonie, którego używa się w trakcie zagrożenia chemicznego.

- Ja znalazłem już dla siebie ofertę. Chcę iść na profil strażacki albo wojskowy - mówi ósmoklasista Gabryś Kopij z realistycznie wyglądającą raną zrobioną przez uczniów szkoły średniej.

Prezentacje urozmaicono dodatkowymi atrakcjami. M.in. koła naukowe Collegium Witelona zaoferowały przesiewowe badanie wzroku, naukę samobadania piersi, chustowania noworodków, czy też prezentację dronów.

Fot. Jagoda Balicka/Jakub Wieczorek