Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

"Psiatanie" przy schronisku z wielką frekwencją (FOTO)

LEGNICA. Organizacyjnym sukcesem można nazwać "Psiatanie", czyli akcję sprzątania terenu w okolicach Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Ponad 100 osób wzięło udział w wydarzeniu, by w Legnicy było czyściej, a niestety, było co sprzątać.

"Psiatanie" przy schronisku z wielką frekwencją (FOTO)

Młodzieżowa Rada Miejska przy wsparciu TML Pro Legnica, Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta w Legnicy a także LPGK i Castoramy zorganizowała akcję sprzątania miasta wokół schroniska w Lasku Złotoryjskim. Mnóstwo worków na śmieci wypełnionych szkłem, plastikiem czy papierem to efekt ich działań. Niestety, ale to śmieci, które wyrzucają ludzie. Później jest narzekanie na brak czystości...

- To nasza największa z dotychczasowych akcji, ale z dużym zaangażowaniem. Jest spora frekwencja, co cieszy - mówi Samuel Zań, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Legnicy.

Cieszy, że do akcji włączyli się mieszkańcy z różnych grup wiekowych, dzieci, młodzież i dorośli. Przykład dała także kandydatka na wiceprezydentkę Legnicy Aleksandra Krzeszewska. Oby w przyszłości miasto było na tyle czyste, by takich akcji nie trzeba było robić. Tutaj poza sprzątaniem przez służby miejskie potrzebna jest solidna edukacja.