Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Dyrektor J.Głomb rezygnuje ze stanowiska dyrektora Teatru Modrzejewskiej

LEGNICA. Jacek GŁOMB, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy na specjalnej konferencji prasowej potwierdził swoją rezygnację ze stanowiska dyrektora teatru w przyszłym roku. Wskazał także swojego następcę.

Publikujemy oświadczenie Jacka GŁOMBA:

Dyrektor J.Głomb rezygnuje ze stanowiska dyrektora Teatru Modrzejewskiej

OŚWIADCZENIE

„Jestem sportowym autem, może nie najlepszym, ale wciąż niezłym. Wciąż potrafię jechać szybko, ale jako jedyny widzę, że kończy mi się paliwo” - powiedział Jurgen Klopp, trener słynnego Liverpoolu, zapowiadając swoje odejście z końcem sezonu.

Czuję się tak samo. 31 sierpnia 2025 roku odchodzę z teatru w Legnicy. Wiem, dla części z Was może to być szok, zaskoczenie, ale uważam, że to ostatni moment na tą decyzję, żeby zależała ona ode mnie, żebym odszedł na swoich warunkach.

Po pierwsze: teatr jest w świetnej kondycji artystycznej, mamy jeden z najlepszych zespołów aktorskich w Polsce, zdobywa nagrody, jeździ na festiwale, ma pełne sale. Po drugie; rozmawiałem z ministrem Sienkiewiczem i mam nadzieję to kontynuować z minister Wróblewską o współprowadzeniu naszego teatru przez ministerstwo od 1 stycznia 2025 roku. Po trzecie: pokonaliśmy Tadeusza Krzakowskiego i mam nadzieję z nowym prezydentem Legnicy i nowym zarządem województwa ułożyć sobie lepiej stosunki. Modrzejewskiej potrzeba mądrej kontynuacji, ewolucji, nie rewolucji.

I mam na to pomysł, który przedstawiłem w czwartek zespołowi aktorskiemu bo chciałbym, żeby mój następca był kandydaturą moją i aktorów, nie tylko moją.

Ten pomysł nazywa się Błażej Biegasiewicz, rocznik 1994 (więc urodził się w roku w którym objąłem teatr w Legnicy), młody reżyser po krakowskiej szkole, który wygrał Forum Młodej Reżyserii w Krakowie w 2021 roku. Błażej jest z Bolesławca więc wychował się na teatrze w Legnicy. Od 1 maja 2024 r. konsultant programowy naszego teatru. Będę jeszcze rozmawiał z aktorami i przekonywał ich do Błażeja. Będę rozmawiał z władzami o Błażeju i namawiał na Niego.

Przez cały najbliższy sezon będę przygotowywał Błażeja Biegasiewicza do objęcia funkcji dyrektora Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Błażej wyreżyseruje też w nadchodzącym sezonie spektakl w naszym teatrze.

Jacek Głomb,
dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy